RSS
Новости
14 декабря 2018, 15:05
Канада відмовиться від вугілля до 2030 року
Уряд країни оприлюднив план по переходу на відновлювану енергетику. Він обійдеться в більш ніж $ 20 млрд в найближчі 11 років. Замінить вугілля зовсім не сонце або вітрова енергія.

Канада збирається отримувати 90% енергії з чистих джерел до 2030 року. Мета здається амбітною, але провінція Онтаріо вже досягла цієї мети. І тепер влада має намір масштабувати досвід регіону на всю країну.

Британська Колумбія, Манітоба, Онтаріо і Квебек подолали позначку в 90%, майже повністю забезпечуючи своє енергоспоживання за рахунок гідроелектростанцій, сонячних і вітрових ферм, а також АЕС. Зараз майже 80% електроенергії Канади генерується без викопного палива.

Частка вугільних електростанцій становить 9%, і зараз влада країни розробляє стратегії повної відмови від вугілля.

Основну роль в цьому процесі відіграють газові електростанції. Їх не можна назвати вуглецево-нейтральними, але їх вплив на навколишнє середовище незрівнянний зі згубним впливом спалювання вугілля. Це чітко видно на прикладі США. За даними Energy Information Administration, перехід на природний газ дозволив Штатам скоротити викиди СО2 в енергетичному секторі на 14% в порівнянні з рівнем 2005 року.

Поступова відмова від вугільних електростанцій в Канаді скоротить викиди вуглекислого газу на 13 млн тонн на рік 2030.

Деяким з вугільних станцій дозволили продовжити роботу - але з умовою. Наприклад, провінція Саскачеван витратила на модернізацію станції Boundary Dam близько $ 1 млрд, встановивши найсучасніші вхоплювачі СО2. Регіонам, які зроблять так само, дозволять не виводити з експлуатації вугільні електростанції.

Чиста мережа

План по переходу на відновлювану енергетику передбачає тісну взаємодію між провінціями. Це дозволить Альберті, Саскачевану і Атлантичій Канаді менше покладатися на вугілля за рахунок поставки чистої енергії з сусідніх регіонів - Квебека, Британської Колумбії і Манітоби. Але для цього потрібно буде створити більш досконалу систему ліній електропередач між західними провінціями.

Крім того, в Альберті є всі умови для установки вітрових ферм, а в Південному Саскечевані - для сонячних. Тому провінції зможуть замінити хоча б частину потужностей вугільних електростанцій на відновлювані джерела.

Саскачеван вже поставив мету: одержувати 50% енергії з ВДЕ до 2030.

Основною проблемою поки залишається нестабільність чистої енергетики. Якщо з добовими коливаннями допоможуть впоратися великомасштабні системи зберігання енергії, то перед сезонними змінами вони безсилі. Північ Канади, очевидно, не може дозволити собі покладатися на сонячну енергію. Рішенням для них можуть стати нові гідроелектростанції.

На здійснення плану по переходу на чисту енергетику уряд Канади виділить $ 21,9 млрд в найближчі 11 років.

Нещодавно Міністерство природних ресурсів країни видало грант на $ 23 млн компанії DP Energy. Європейська фірма побудує в затоці Фанді (Нова Шотландія) приливну електростанцію FORCE. Її потужність складе 9 МВт, і за попередніми оцінками вона стане найбільшою в світі.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое