RSS
Тренды
2 августа 2022, 15:40
Подвоєння експорту української електроенергії допоможе Європі – Atlantic Council
Україна подвоїла обсяг експорту дешевої електроенергії на ринки ЄС, що дозволить їй просувати європейську енергетичну інтеграцію, незважаючи на вторгнення Росії, що триває, пише Atlantic Council.
Розширення експортних потужностей 30 липня, ймовірно, виявиться особливо бажаним, оскільки споживачі у сусідніх країнах ЄС борються із рекордно високими цінами. Потужність міжмережевого з'єднання України з Румунією та Словаччиною збільшилася зі 100 мегават (МВт) до 250 МВт наприкінці липня, причому ця збільшена потужність порівну розділена між двома країнами-членами ЄС.

«Оскільки 6,5 млн. українських споживачів електроенергії було відключено з початку російського вторгнення в лютому 2022 року, Україна працює над розширенням співпраці країни з європейським енергетичним сектором. Українські чиновники планують до початку наступного року досягти десятикратного збільшення комерційних експортних потужностей. Це стало можливим завдяки синхронізації української електромережі з Європейською мережею операторів систем передачі електроенергії (ENTSO-E), яка сталася всупереч усьому і на місяці раніше, ніж було заплановано в перші дні війни», - зазначає видання.

За даними ЗМІ, споживачі Центральної та Східної Європи, завдяки дешевому імпорту української електроенергії, можуть почати помічати зниження своїх цін вже до кінця року.

«Через економічні наслідки війни з Росією спотові ціни на електроенергію в Україні зараз у рази нижчі від цін на сусідніх ринках. Наприклад, спотова ціна на електроенергію в Україні на 30 липня становила 71,00 євро/МВтч, а румунський еквівалент – 494 євро/МВтч.

Вплив дешевої української електроенергії на європейські ринки відчуватиметься не відразу, бо пропускна спроможність міжмережевого з'єднання ще невелика. Однак, як тільки пропускна спроможність сусідніх країн ENTSO-E Угорщини, Румунії та Словаччини збільшиться до 1,5 гігават (ГВт), а також заплановано збільшення до 1 ГВт на окремій ізольованій лінії до Польщі, ефект може стати очевиднішим уже цього року». , - зазначає ЗМІ.

Для самої України розширення пропускної спроможності міжмережевого з'єднання ENTSO-E є справжнім рятувальним колом, яке допоможе утримати вітчизняних виробників електроенергії на плаву. Якщо різниця в цінах збережеться на поточному рівні в серпні, українські компанії, які торгують до Румунії, можуть отримати прибуток у розмірі 40 млн євро.

Експорт до Словаччини, ймовірно, виявиться настільки ж вигідним. За аналогічного цінового спреду українські компанії могли б заробляти до 9,5 млрд євро на рік, якщо потужність міжмережевого з'єднання з сусідніми Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною збільшиться до 2,5 ГВт з 2023 року.

Ці розрахунки ще точні і виключають багато потенційні витрати. Тим не менш, вигоди, ймовірно, будуть значними та наголосять на важливості інтеграції України в європейський ринок. Як зазначає Atlantic Council, збільшивши українські комерційні експортні потужності до 2,5 ГВт, Європа могла б щороку заощаджувати п'ять мільярдів кубометрів природного газу для виробництва електроенергії, який інакше їй довелося б імпортувати з Росії.

«Це саме по собі є великим досягненням у той час, коли Європа щосили намагається звести свою залежність від російського газу до мінімуму», повідомляє ЗМІ.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое