RSS
Тренды
1 августа 2022, 16:11
США сертифікували перший ядерний міні-реактор потужністю 50 МВт
Комісія з ядерного регулювання (NRC) США повідомила про завершення процесу сертифікації першого ядерного реактора, розробленого приватною компанією. Реактор, спроектований компанією NuScale, успішно пройшов усі тести і має цілу низку унікальних характеристик: насамперед він модульний, що дозволяє досить просто збирати кілька реакторів у кластери, а ще він збирається конвеєрним методом на фабриці, звідки повністю готовий до роботи доставляється замовнику на місце. експлуатації.

Модульні міні-реактори мають, на думку Ars Technica, низку переваг перед великими. Вони значно дешевше, їх можна збирати в цехах і транспортувати до місця роботи в готовому вигляді, що істотно полегшує встановлення. Крім того, в їх конструкції передбачена система пасивної безпеки, коли при виникненні проблем реактор відключається самостійно, без втручання оператора.

Малі модульні конструкції засновані на технологіях, відмінних від звичайних ядерних реакторів, наприклад, у них використовується як паливо розплави солей. Однак у NuScale більш консервативний підхід: паливні стрижні та кипляча вода, яка обертає турбіну генератора. У разі неполадок стрижні зупинять ланцюгову реакцію поділу за допомогою резервного двигуна, а клапани зможуть безпечно вивести воду через зовнішню оболонку і направити рідину в басейн, що охолоджує.

Процес сертифікації реактора розпочався у 2016 році, а у 2020-му конструкцію було схвалено під час оцінки безпеки. Тепер комісія опублікувала на своєму сайті документ, який наказує видати компанії NuScale остаточний дозвіл на виробництво модульних реакторів нового типу. Як тільки буде видано сертифікат, конструкцію можна буде використовувати на території США.

Компанія створила дві версії модульного міні-реактора. Обидві установки запечатані в сталевому корпусі, кожен з яких має 23 метри завдовжки та 4,5 метри завширшки. Перша модель генерує 50 МВт енергії, а друга 60 МВт. Судячи з документа, сертифікацію проходить перша версія конфігурації з 12 модулів, що дають у сумі приблизно 600 МВт.

Наприкінці 2020 року NuScale опублікувала результати нового дослідження, що оцінює економічну ефективність одного модуля ядерного міні-реактора, випробуваннями яких компанія займалася в Айдахо. Результати показали, що модуль здатний виробляти із води майже 50 тонн водневого палива на день.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
Теги
США
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое