RSS
Истории
12 августа 2022, 12:57
СЕС для власного споживання - досвід Бердичівського пивоварного заводу і ТОВ "Ревега";
Попри те, що в країні війна, а бізнес має працювати, особливо той, що знаходиться в центральній і західній Україні. Бо саме на ці регіони лягла відповідальність за економічну ситуацію в країні. Зокрема, виробництва житомирщини почали працювати лише через декілька тижнів після повномасштабного вторгнення росії. Працювати за для того, щоб запрацювала та стабілізувалась економіка, щоб дати людям роботу.

На початку місяця нам вдалося побувати на двох підприємствах, що знаходяться в місті Бердичів – ТОВ Ревега і ТОВ Бердичівський пивоварний завод. І так як, ще з минулого року почався значний ріст тарифів на електроенергію, то на обох підприємствах нещодавно було встановлено сонячні електростанції для власного споживання. Партнером по поставці та монтажу обладнання в обох випадках стала компанія RAYTON.

Ці сонячні електростанції не передбачають продажу електроенергії за «зеленим тарифом», а вся згенерована електроенергія споживається підприємствами, тим самим зменшуючи витрати на енегоносії, а значить зменшуючи собівартість продукції і збільшуючи рентабельність бізнесу.

На обох підприємствах ще до початку війни було прийнято рішення про перехід на альтернативне енергоспоживання та встановлення власної сонячної електростанції. А початок війни лиш підтвердив правильність намірів, так як настав час зіскочити з газової іголки сусіда-вбивці. А це можливо лиш при запровадженні сучасних рішень в сфері альтернативної енергетики.

Отже знайомтеся, ТОВ «Ревега», підприємство з Бердичева, що займається виготовленням консервiв, пресервiв, салатiв з риби. На підприємстві ще перед новим роком встановили сонячну електростанцію  потужністю 275кВт. Для реалізації задіяли 512 сонячних панелей Jinko Solar. Серцем системи стали 2 інвертори Huawei SUN2000 по 100кВт. Прогнозована річна генерація даної станції 279МВт год.

А от ТОВ «Бердичіський пивоварний завод» виготовляє пиво та безалкогольні напої.  На дахах підприємства було встановлено 267 сонячних панелей Trina потужністю 655Вт та 2 інвертори Huawei SUN2000 100 і 50кВт. Загальна потужність сонячної електростанції 175кВт,  Також, хочеться добавити, що вже дано старт другій черзі будівництва, а це ще 180кВт. Тобто загальна потужність по завершенню робіт складе 355кВт. А річна генерація 360МВт год.

Підприємствам вдалося отримати ринкову окупність проекту, а це трохи більше 3х років, без будь-яких «зелених» тарифів з боку держави, що має бути прикладом для інших підприємств при будівництві об’єктів генерації енергії з відновлюваних джерел. Зі зростанням тарифу на електроенергію, окупність проекту буде зменшуватись. А ріст тарифу неминучий, особливо враховуючи той факт, що Україна в травні цього року приєдналася до енергетичної системи Європейського союзу. Просто погляньте, як Вся Європа готується до майбутнього без російських енергоносіїв і запроваджує все більше зелених проектів.

Саме після завершення робіт  на «Ревега» і гарних відгуків від власника заводу, компанію RAYTON було запрошено для реалізації проекту на «Бердичівський пововарний завод».

Крім того, раніше компанія RAYTON вже реалізовувала схожі проекти на таких об’єктах як: пивзавод Уманьпиво, вінницьке підприємство Панда, що льє воду «Караван», автозаправочні комплекси Окко, виробництво вікон Glasso і багатьох інших, що вирішили побудувати сонячні електростанції виключно для власного споживання.

Сонячні електростанції для власного споживання, це нова сторінка в історії промисловості України, яка дає можливість замінювати закупівлю частини електроенергії з енергоринку на відновлювану енергію сонця за більш конкурентною ціною і з повною відсутністю викидів СО2, роблячи виробництва такими, що піклуються про довкілля.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое