RSS
Новости
14 декабря 2018, 21:42
"Укренерго" оцінило потребу в нових потужностях для балансування "зелених" електростанцій
Для стабільності енергосистеми України в умовах зростання "зеленої" енергетики в 2021 році необхідно забезпечити не менше 1020 МВт потужностей ТЕС з швидким стартом і 100 МВт батарей (energy storage) до 2020 року.
Про це свідчать дані представленого НЕК "Укренерго" проекту Звіту з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей.

Документ був розроблений у відповідності до вимог закону "Про ринок електричної енергії" та положень Кодексу системи передачі. Головна мета звіту - оцінити відповідність (достатність) запланованих заходів з розвитку генеруючих потужностей для покриття прогнозованого попиту на електроенергію і забезпечення необхідного резерву.
 
 Основний висновок звіту "Укренерго" - при прогнозному поступовому зростанню споживання електроенергії збільшиться насамперед потреба в підвищенні маневрових можливостей енергосистеми України.
 
 "Це обумовлено необхідністю забезпечення балансової надійності в умовах швидкого розвитку генерації на базі використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), які мають низьку прогнозованість потужності і досить нестабільну продуктивність.  Крім цього, зміни клімату призводять до зменшення гідроресурсів, і відповідно - до зниження можливостей гідрогенераціі в регулюванні енергобалансу ", - наголошується в повідомленні.
 
 У висновках звіту наголошено на необхідності будівництва електростанцій з швидким стартом, високоманевреної газової генерації, систем підтримки частоти на базі акумуляторних батарей, а також використання принципу управління попитом - швидкодіючих споживачів-регуляторів для компенсації нерівномірності генерації з ВДЕ.
 
 "Уже в 2021 році в енергосистемі України потужностей ТЕС з швидким стартом має бути не менше 1020 МВт, а потужності energy storage повинні з'явитися вже до 2020 року в обсязі не менше 100 МВт.  Це дозволить нам забезпечити надійність роботи енергосистеми, дотримання вимог ENTSO-E в частині балансової надійності ОЕС України, а також буде сприяти розвитку "зеленої" генерації ", - зазначив заступник директора - операційний директор" Укренерго "Олексій Брехт.
 
Як повідомлялося, "Укренерго" в рамках Меморандуму про співпрацю з французьким оператором системи передачі RTE розробляють проект по впровадження Energy Storage в українській енергосистемі.

Раніше Служба безпеки України в листі до прем'єр-міністра висловила побоювання в дестабілізації роботи енергосистеми країни через "надмірну" видачу технічних умов на приєднання ВДЕ.

Як повідомлялося, об'єднана енергосистема (ОЕС) України на сьогодні може прийняти ще до 3 ГВт нових потужностей сонячних і вітряних електростанцій (СЕС і ВЕС) без ризику розбалансування і серйозних змін у своїй структурі.

В умовах стрімкого розвитку ВДЕ необхідно будівництво 2,5 ГВт високоманеврових балансованих потужностей (акумуляторних і газопоршневих станцій) до 2025 року.  Вартість зведення таких потужностей - близько 55 млрд грн.  Швидкодіючі маневрені потужності повинні покривати 30% встановленої потужності ВДЕ.

У зв'язку з цим "Укренерго" ініціює внесення правок в електроенергетичні кодекси для гарантованого викупу високоманеврових балансованих потужностей, що дозволить побудувати акумуляторні і газопоршневі станції в умовах стрімкого розвитку ВДЕ.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrrudprom.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!