RSS
Новости
28 декабря 2018, 19:35
Надпровідний графен визнали науковим проривом року
Редактори журналу Physics World назвали найвидатніші досягнення в галузі фізики і технологій за рік, що минає.

Редакція Physics World назвала «проривом року» надпровідний графен, розроблений в Массачусетському технологічному інституті.  Крім того, в список увійшли ще дві розробки MIT.

Команда Пабло Джарійо-Ерреро удостоїлася найвищої нагороди за дослідження графену.  Вчені виявили, що цей двовимірний матеріал може вести себе як ізолятор і надпровідник в залежності від кута, під яким розташовані його шари один до одного.

Крім цього учасник дослідження, аспірант Цао Юань, був визнаний журналом Nature одним з 10 головних людей в науці в році, що минає.

Ініціатива MIT Electric Aircraft Initiative під керівництвом Стівена Баррета була відзначена за роботу над безшумними літальними пристроями з низьким або нульовим рівнем викидів CO2.

Створений командою прототип «іонного лайнера» виглядає як легкий планер з декількома рядами дротів, натягнутих уздовж кромки крила.  Провода на передній кромці діють як позитивні електроди, а на задні - як негативні.  Їх спільний вплив на молекули повітря створює підйомну тягу, що штовхає літак уперед.

Прототип пристрою вже пролетів на іонної тязі близько 60 метрів.  Поки це безпілотник вагою всього 2,45 кг, але команда має намір збільшити розмір іонольоту.

Алан Роджерс був удостоєний нагороди за дослідження історії Всесвіту.  За допомогою радіоантени, розташованої в австралійській пустелі, вчений разом з колегами виявив найдавніші свідчення існування водню - всього через 180 млн років після Великого вибуху.

Раніше повідомлялося, що графен може прискорити розробку надтонких і гнучких фотоелектричних панелей.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!