RSS
Новости
15 марта 2019, 19:30
На Закарпатті відкрили нові потужності з виробництва електроніки (Фото)
Сьогодні 15 березня, американська компанія Jabil відкрила новий виробничий майданчик в Ужгороді, що збільшують потужності заводу вдвічі. Загальний обсяг інвестицій 75 мільйонів доларів.

Як повідомляє прес-служба компанії, завдяки новому виробництву кількість працівників на українському заводі поступово збільшиться з нинішніх 3 до 5 тисяч.

Загальна площа високотехнологічного виробництва зі складськими приміщеннями становить 46,6 тис. кв. м.

Урочиста церемонія відкриття нового виробництва відбулася за участю Президента України Петра Порошенка.

Це вже четвертий завод з виробництва мікроелектроніки на Закарпатті.

  • У 2008 році американська компанія Jabil перенесла на Закарпаття з Китаю частину виробничих потужностей. В результаті в 2008 році Європа вперше побачила мобільні телефони під маркою Nokia з позначкою made in Ukraine.
  • Також у 2008 році сингапурська корпорація Flextronix перенесла виробництво електроніки з Китаю на Закарпаття. В місті Берегове був побудований другий завод електроніки. Але в зв'язку зі світовою кризою, завод законсервували та відкрили тільки в 2012 році.
  •  На початку 2018 року завод Flextronix відкрив поруч із заводом в Береговому завод з виробництва виробів з пластмас для електроніки.
  • 15 березня 2019 Jabil відкрив другий завод електроніки під Ужгородом

Таким чином на Закарпатті вже працює 4 заводи, які випускають сучасну електроніку та на яких працює вже близько 10 тисяч людей.Корпорація Jabil планує в найближчому майбутньому збудувати ще один завод електроніки на Закарпатті. Причини перенесення виробництва електроніки з Китаю на схід Європи криються в першу чергу у географії: продукцію в Західну Європу звідти доводиться везти 30 днів, тоді як, скажімо, із Західної України - всього 2-3 доби.

Ужгородський завод Jabil - частина однієї з найбільших в світі корпорацій з контрактного виробництва електроніки Jabil Circuit, Inc. 
У світі у корпорації 120 заводів. Завод в Ужгороді входить в категорію мегасайт (від трьох тисяч співробітників). Таких в Європі всього три.

Український завод має повний цикл виробництва, починаючи з дизайну. 65% виробництва - телеком-замовник. 3% - авто. Решта - різна електроніка. Среде клієнтів компанії в Україні: Adtran, Gilat, Nespresso, Cardo, Nokia, Velux, Unify, Ceragon, Tele Tec, Visteon.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: facebook.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое