RSS
Новости
27 сентября 2019, 22:31
У Хорватії запрацювала найбільша в країні дахова СЕС за $1,6 млн
У Загребі (Хорватія) запустили в експлуатацію сонячну електростанцію встановлену на даху виробничих приміщень фармацевтичної компанії Dechra Pharmaceuticals.

СЕС складається з 5 543 фотоелектричних панелей.

Проект вартістю $1,6 млн був частково просубсидійований фондами ЄС.

Будівництво СЕС тривало сім місяців і повністю завершилося у червні поточного року.

До цього часу підприємства, що належить компанії General – дочірній компанії Dechra, отримувало електроенергію із загальної мережі.

Очікується, що найбільша в країні дахова СЕС вироблятиме близько 1 545 МВт-год у рік і покриватиме майже третину електроенергії, яку споживає підприємство. Надлишки електроенергії продаватимуть у загальну мережу.

Наразі СЕС у Загребі є найбільшою у Хорватії сонячною електростанцією інтегрованою з промисловим підприємством. «Це життєво важливий проект, що реалізований у сфері відновлюваних джерел енергії», - визнав прем'єр-міністр Республіки Хорватії. –

За словами Генерального директора Dechra Яна Пейджа, СЕС дозволить знизити обсяг викидів CO2 у Загребському регіоні приблизно на 360 тон, це 4% від загального обсягу викидів CO2 підприємствами компанії у 2018 році. Також передбачається, що власна СЕС дозволить компанії знизити витрати, обумовлені коливанням цін на електроенергію, і безпосередньо вплине на зниження собівартості продукції компанії в майбутньому.

Раніше ЕлектроВісті писали, що вчені розробили геопросторовий метод оцінки сонячного потенціалу всіх європейських будівель і прийшли до висновку, що фотоелектричні системи на дахах можуть забезпечувати 25% від загального обсягу енергопотреб. Про це йдеться в доповіді "геопросторована оцінка потенціалу покрівельних фотоелектричних систем в Європейському Союзі".

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!