RSS
Новости
29 мая 2020, 10:19
Румунія планує припинити співпрацю з китайською компанією з ядерних реакторів
Міністерство економіки, енергії та навколишнього середовища Румунії зажадало, щоб компанія "Nuclearelectrica" (SNN), в якій воно володіє пакетом 82,5% акцій, припинило співпрацю з корпорацією CGN за проектом будівництва третього і четвертого блоків на АЕС в Чернаводе .

"Міністерство економіки доручає адміністративній раді "Nuclearelectrica" почати процедури щодо припинення переговорів з CGN ..., а також вжити заходів з аналізу та кристалізації стратегічних виборів по будівництву нових виробничих потужностей електроенергії з ядерних джерел", - зазначається в міністерстві.

Відомство закликає внести до порядку денного загальних зборів акціонерів SNN, яке відбудеться 12-15 червня, пункт, що стосується припинення відносин з CGN.

Міністр економіки, енергії та навколишнього середовища Вірджіл Попеску заявив, що проєкт розширення АЕС в Чернаводе повинен бути реалізований в партнерстві з компаніями з європейських країн або членів НАТО.

Відзначається також, що це вимога надійшла на тлі напружених відносин між США та Китаєм, оскільки влітку 2019 року США включили CGN в список компаній, які, як передбачається, загрожують їх національній безпеці.

Раніше ЕлектроВісті писали, що уряд Румунії планував скасувати угоду з китайською компанією China General Nuclear Power Group про будівництво ще двох реакторів потужністю 700 мегават на єдиній в країні атомній електростанції в Чернаводе після того, як компанію звинуватили в шпигунстві. "Мені очевидно, що угоди з китайцями не буде. Ми подивимося, з яким партнером ми будемо зв'язуватися (щоб побудувати реактори)", - заявив прем'єр-міністр Людовик Орбан.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: atomic-energy.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое