RSS
Новости
24 июля 2020, 18:02
Енергоатом отримав 100 мільйонів євро кредиту на Комплексну програму підвищення безпеки українських АЕС
У четвер, 23 липня 2020 року, НАЕК «Енергоатом» отримала від Європейського співтовариства з ядерної енергії 100 млн євро на реалізацію Комплексної програми підвищення безпеки (КППБ) енергоблоків українських АЕС, затвердженої рішенням уряду ще 2011 року.

Це третій транш в рамках кредитної угоди, укладеної з Євратомом ще 2013 року і ратифікованої Верховною Радою у травні 2014-го.

Нагадаємо, кредитна угода на 300 млн євро на реалізацію цієї Комплексної програми набула чинності наприкінці травня 2015 року. Беручи до уваги угоду з другим кредитором КППБ – Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), – яка набула чинності в грудні 2014-го, загальна сума кредиту становила 600 млн євро, і це найбільший в історії української енергетики кредит від європейських інституцій, залучений у розвиток галузі.

Витрати на виконання Програми здійснюються за рахунок тарифу, тобто коштів, які НАЕК «Енергоатом» отримує від продажу електричної енергії, що виробляється атомними електростанціями, та кредитів, наданих ЄБРР і Євратомом.

Варто також нагадати, що Євратом та ЄБРР висунули Україні жорсткі умови, без яких кредитні угоди не набули б чинності. Одна з найважливіших – забезпечення незалежності Державної інспекції ядерного регулювання України (Держатомрегулювання). Цю вимогу наша країна виконала, коли наприкінці травня 2020 року Верховна Рада ухвалила проект закону №2372 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії». Відтак Україна повернула собі статус держави, відповідальної за ядерну безпеку, а НАЕК «Енергоатом» отримав можливість продовжувати користуватися кредитом Євратома.

Раніше ElektroVesti писали, що Енергоатом впроваджує нову корпоративну систему електронного документообігу.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: energoatom.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!