RSS
Новости
18 сентября 2020, 12:59
Енергосистемі необхідно 200 МВт energy storage для підтримки частоти – «Укренерго»
Енергосистемі України, в першу чергу, необхідно встановлення 200 МВт систем накопичення енергії, для забезпечення резерву підтримки частоти.

Про це під час 11-го Енергетичного дня, проведеного Європейсько-Українським енергетичним агентством, повідомив Віталій Зайченко, директор ОЕС України - головний диспетчер НЕК «Укренерго».

«Що стосується накопичувачів, ми показували 2 тис МВт, але ми розуміємо, що це досить дорого, адже технології перенесення енергії дорогі. В першу чергу в енергосистемі України потрібно говорити про акумуляцію яка забезпечить резерв підтримки частоти, і буде нівелювати миттєві відхилення сонячних та вітрових електростанцій, але їх потрібно небагато - всього 200 МВт. Саме над таким проєктом ми зараз працюємо з французьким системним оператором RTE», - повідомив Зайченко.

Він також розповів, що «Укренерго» разом з Міністерством енергетики планує провести у наступному році перший конкурс на високоманеврову генерацію обсягом 500 МВт, з яких 100 МВт потрібні в енергозоні «Острова Бурштинської ТЕС» та 400 МВт в ОЕС України.

«Може виникнути питання: «Чому так мало, якщо в звіті було 2000 МВт?» По-перше, це перший конкурс, тому ми хотіли б побачити реальні результати, хто на нього прийде, як працює механізм проведення конкурсу, а вже потім проводити додаткові конкурси», - зауважив головний диспетчер «Укренерго».

Нагадаємо, що НЕК «Укренерго» очікує проведення перших конкурсів на будівництво систем накопичення енергії (energy storages) та об'єктів високоманевреної генерації в кінці 2020 р - початку 2021 г, а перші такі об'єкти будуть введені в експлуатацію в 2022-2023 рр.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!