RSS
Новости
22 января, 10:50
Виробники обіцяють різке зниження цін на електролізери та зелений водень
Великі виробники електролізерів - британська ITM Power та норвезька NEL - практично одночасно заявили про можливе різке зниження вартості електролізерів найближчим часом. Воно буде забезпечене завдяки потужному розширенню масштабів виробництв.

ITM Power

У січні поточного року компанія відкрила нову фабрику в Шеффілді на півночі Англії, виробничі потужності якої складають 350 МВт електролізерів на рік.

Компанія обіцяє зниження вартості електролізерів майже на 40% в найближчі три роки завдяки зростанню автоматизації та економії на масштабі.

«Сьогодні ми продаємо електролізери на рівні 10 МВт за ціною 800 тис. фунтів стерлінгів за мегават ... це буде 500 тис. фунтів стерлінгів / МВт при рівні 100 МВт в наступні три роки», - говорить Грем Кулі, генеральний директор ITM Power. При цьому мова йде про систему «під ключ», включаючи електролізер, систему живлення, систему управління, газову систему і систему водопостачання.

Завод буде розширюватися в міру надходження замовлень. «Це дуже простий процес - розширити його до 700 МВт, а потім до 1 ГВт. Якщо сьогодні ми отримаємо замовлення на гігават, це буде гігаватний завод », - стверджує директор.

Більш того, «ми зібрали достатньо грошей в останньому раунді фінансування, щоб побудувати ще один гігаватний завод; другий може бути потужністю 2 ГВт », - каже Кулі.

Говорячи про вартість зеленого водню, глава ITM Power стверджує, що зелений водень зрівняється за ціною з сірим (виробленим з природного газу) при ціні на електроенергію в 25 фунтів стерлінгів за МВт * год. Відзначається, що ціна на електроенергію - це більш вагомий фактор вартості зеленого водню, ніж ціна на електролізер.

Він згадує рекордні ціни на сонячну енергію, встановлені на недавніх тендерах в Португалії та ОАЕ. «При таких цінах на електроенергію ви можете відразу ж виробляти зелений водень за нижчою ціною [ніж синій або сірий H2]».

Кулі сумнівається, що синій водень коли-небудь стане справжнім конкурентом зеленого H2.

«Проєкти по синьому водню не будуть реалізовані до кінця 2020-х років, і до того часу зелений водень буде коштувати дешевше», - зазначає він.

NEL

Норвезька NEL провела 21 січня 2021 року «День інвестора», на якому детально розглядала питання розвитку бізнесу, економіки водню та водневих технологій.

Норвежці виступили досить агресивно і заявили, що їх мета: зелений водень за ціною 1,5 долара США за кілограм до 2025 року, що зробить його конкурентоспроможним з «сірим» воднем.

Це повинно бути досягнуто за допомогою масштабування виробництва електролізерів та недорогої відновлюваної енергії.

NEL будує повністю автоматизоване підприємство з випуску електролізерів в Херьойе (Herøya), Норвегія. Пробна експлуатація першої виробничої лінії потужністю 500 МВт почнеться в другому кварталі, а комерційне виробництво - в третьому кварталі 2021 року. Надалі потужності заводу можуть бути розширені до 2 ГВт на рік.

Такий масштаб, за розрахунками NEL, дозволить знизити капітальні витрати електролізу до рівня капітальних витрат SMR (парового риформінгу метану) і нижче:

«Встановивши першу лінію потужністю 500 МВт, ми скоротимо витрати приблизно вдвічі, а коли ми додамо додаткові лінії, оптимізуємо конструкцію та продовжимо роботу над технологією, ми знову зможемо знизити витрати майже вдвічі», - заявив генеральний директор NEL Йон Андре Лекке.

«NEL унікальним чином охоплює як PEM, так і лужні технології, кожна з яких має свої переваги, і ми продовжимо надавати їм нашу повну підтримку і рівний пріоритет», - зазначає компанія.

Раніше ЕлектроВісті писали, що нафтогазовий концерн Total та енергетичний гігант Engie підписали угоду про співпрацю з проєктування, розробки, будівництва та експлуатації проєкту Masshylia, найбільшого у Франції, як вони заявили, об'єкта з виробництва відновлюваного водню.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!