RSS
Новости
29 января 2021, 17:44
У Швеції побудували дорогу з бездротовою зарядкою для електромобілів у русі
Ізраїльська компанія ElectReon завершила будівництво експериментальної дороги, яка заряджає єлектромобілі, що рухаються по ній. Протяжність ділянки склала 1,65 км.

Ділянка з вбудованою індукційною зарядкою є частиною дороги загального користування на острові Готланд в Швеції. Це найбільший в світі проект подібного роду і перший, який підтримує зарядку далекомагістральних електричних вантажівок і автобусів.

Під асфальтом встановлені мідні котушки, підключені до блоків управління на узбіччях. Для того, щоб скористатися бездротовою зарядкою, електрокари повинні бути оснащені приймальним пристроєм. Як пояснили розробники ElectReon, поки жоден автовиробник світу не запровадив такі пристрої в серійні машини, проте вони досить прості і їх можна вмонтувати навіть на моделі, спочатку не призначені для подібних систем.

Для перевірки працездатності системи по дорозі з зарядною системою пустили 40-тонний електричний тягач з п'ятьма приймачами на 20 кВт кожен. Вантажівка кілька разів проїхала по 200-метровій ділянці з різною швидкістю до 60 км / ч. Середня потужність передавачів склала 70 кВт.

«Система досягла стабільної роботи з постійними результатами, а випробування підтвердили, що сніг і лід не впливають на можливості бездротової зарядки. Компанія довела надійність свого власного хмарного програмного забезпечення, віддалено керуючи, відстежуючи і тестуючи систему з штаб-квартири в Ізраїлі », - йдеться в повідомленні ElectReon.

У ElectReon розраховують, що успішне випробування на короткому сегменті дозволить швидше отримати дозвіл влади на дослідну експлуатацію всієї 1,65-кілометрової дороги в обох напрямках руху. Крім вантажівок у випробуваннях візьме участь електробус. Наступним етапом стане будівництво «електричної дороги» протяжністю 30 км, заплановане Транспортною адміністрацією Швеції (Trafikverket).

Раніше ElektroVesti писали, що у Талліні почали будувати "розумні" дороги на сонячній енергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: autonews.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое