RSS
Новости
28 мая 2021, 12:26
Кабмін відклав до 1 липня нові ПСО на ринку електроенергії для населення в обхід "ГарПока"
Кабінет міністрів скасував впровадження з 1 червня нового варіанту спецобов’язків на ринку електроенергії для населення, що передбачає продаж ресурсу НАЕК "Енергоатом" і ПрАТ "Укргідроенерго" безпосередньо постачальникам універсальних послуг, минаючи ДП "Гарантований покупець".

Про це свідчить оприлюднена на урядовому порталі постанова уряду №518 від 26 травня.

Згідно з постановою, укладання прямих договорів між задіяною в ПСО атомною і гідрогенерацією переноситься з 15 травня на 15 червня, а самі постачальники повинні надати прогнозні обсяги споживання на липень замість червня.

Разом з тим Кабмін визначив дату вступу в дію постанови №439 від 28 квітня, якою були передбачені прямі поставки електроенергії 1 липня замість 1 червня.

При цьому уряд зняв граничний термін дії базової постанови про ПСО №483 від 5 червня 2019 року, яка була встановлена до 30 червня.

Згідно з даними Української енергетичної біржі аукціон "Укргідроенерго" в рамках ПСО на червень відбудеться сьогодні - виставлено 228,24 тис. МВт*год за ціною 10 грн / МВт*год.

"Енергоатом-Трейдинг" вже реалізував "ГарПоку" на червень 2,76 млн МВт*год для населення.

Нагадаємо, глава комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус вважає, що підвищення price-cap на електроенергетичному ринку було б абсолютно ринковим кроком, що дозволяє зменшити держрегулювання на ньому.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое