RSS
Новости
28 мая 2021, 15:23
Система управління відходами вирішить проблеми екології та енергонезалежності, – Гріненко
Україна поки на дитсадівському етапі розвитку в сфері поводження з полігонами твердих побутових відходів. Але альтернативи, якщо українці не хочуть потонути в смітті, немає. До того ж переробка відходів і видобуток з нього біогазу не тільки оздоровлює екологію, а й є джерелом значної кількості електроенергії і тепла. Але для розвитку національної системи управління відходами потрібні термінові зміни в законодавстві.

Про це розповів генеральний директор групи компаній Clear Energy Андрій Гріненко.

«Ми можемо будувати – і будуємо – на полігонах і окремі свердловини, а на них станції біогазу. Але значно ефективніше приймати полігони в управління і наводити там порядок: зі збором сміття, доставкою відходів, подальшим сортуванням. Це підтверджує позитивний приклад управління двома полігонами, де ми і впроваджуємо загальноєвропейські принципи waste-management, – в Одесі і в Тернополі», – розповів експерт.

Він зазначив, що управління полігонами – комплексний процес, де потрібно ретельно прораховувати всі етапи: збір відходів, транспортування, сортування на рециклінг і утилізацію, роботу біогазової станції. При налагодженому процесі на полігоні захоронюється тільки те, що не можна утилізувати або переробити повторно.

«Частину біологічних залишків ми складаємо в «розумні комірки», зі зволоженням, системою відводу – для більш ефективного вилучення біогазу. Як результат, теплову енергію направляємо місту, електрику – в мережу. На сьогодні наша компанія виробляє 300 тис кВт*год на біомасі та біогазі, і цього вистачить на цілорічне освітлення району столиці в 60 тис квартир», – уточнив він.

За словами Гріненка, завдяки біогазовим станціям, будь-який полігон після того, як на ньому починають видобувати біогаз, за ​​рік просідає на 1,5 метра, а головне – оздоровлюється довкілля.

«Це видно неозброєним оком – ми заходимо на пустельну рівнину, схожу на поверхню Марса, а вже через рік там зеленіє трава», – акцентував Гріненко.

При цьому в Україні лише один сміттєспалювальний завод – в Києві. У Швеції, з населенням в три рази менше, ніж в Україні, – 34 сміттєспалювальних заводів.

За словами експерта, заважає будівництву таких виробництв законодавча незлагодженість і відсутність державних гарантій. Поки багато важливих для функціонування галузі нюансів ніяк законодавчо не конкретизовані.

«У чинному законі 2000 року «Про альтернативні види палива »відсутні навіть поняття про RDF (паливо з відходів) і SRF (тверде відновлене паливо). А, наприклад, сміттєпереробні заводи в сусідній Польщі вже 15 років виготовляють паливо з ТПВ, і обсяг виробництва становить понад 4 млн тонн палива на рік», – уточнив Гріненко.

Раніше ElektroVesti писали, що Україні пора приступити до розробки стратегії утилізації фотоелектричних панелей.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое