RSS
Новости
3 сентября 2021, 14:29
Міненерго пропонує стимулювати розвиток energy storage з тарифу «Укренерго»
Міністерство енергетики розробило законопроект для впровадження систем накопичення енергії - СНЕ (англ. energy storage), яким пропонується надати інвесторам стимул, а саме можливість отримувати плату для будівництва СНЕ за рахунок тарифу на передачу НЕК «Укренерго».

Текст відповідного проекту закону розміщено на порталі відповідного міністерства.

«Як стимули можуть застосовуватися, зокрема: встановлення плати за послугу із забезпечення розвитку генеруючої потужності… У разі застосування як стимулу плати за послугу із забезпечення розвитку генеруючої потужності придбання такої послуги здійснюється оператором системи передачі»,-зазначається у законопроекті.

Конкурси на встановлення energy storage буде реалізовувати Міненерго, за результатами конкурсу можуть застосовуватись дані стимули. В свою чергу, законопроект пропонує зобов’язати НКРЕКП врахувати усі стимули в структурі тарифу на передачу електроенергії, а також затверджувати методику визначення граничної ціни послуг energy storage з урахуванням капітальних та постійних витрат.

«Плата за послугу із забезпечення розвитку генеруючої потужності сплачується оператором системи передачі поетапно після введення в експлуатацію нових генеруючих потужностей та/або СНЕ протягом періоду, визначеного умовами конкурсу», - пропонує законопроект Міненерго.

Серед інших стимулів можуть застосуватись: сприяння відведенню земельної ділянки та/або виділенню майданчика; застосування механізмів державно-приватного партнерства; надання державної допомоги суб’єктам господарювання за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів.

Законопроект також пропонує ввести пряму заборону для операторів системи передачі та розподілу провадити діяльність з накопичення енергії.

Згідно законопроекту, НКРЕКП не буде переглядати «зелені» тарифи виробникам з ВДЕ, які встановлять на свої станції СНЕ. При цьому, «Укренерго» не буде сплачувати послугу по зменшенню потужності таких станцій.

Раніше повідомлялося, що «Укренерго» прогнозує термін окупності energy storage в Україні протягом 5-6 років

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое