RSS
Тренды
21 марта, 11:19
Італія будує першу морську вітроелектростанцію для відмови від російського газу
Італія назабаром завершить будівництво першої морської вітроелектростанції, намагаючись звільнитися від російського викопного палива.

Парк вітрових турбін Белеоліко буде розташований приблизно у 100 метрах від узбережжя, недалеко від порту в Таранто, міста на півдні країни, відомого своїм сталеливарним заводом Ilva, що забруднює навколишнє середовище, передає euronews.com

Об'єкт, швидше за все, буде класифікований як "прибережний" і, як зазначають у енергетичній фірмі Eni, стане "вирішальним моментом для використання енергії вітру у Середземному морі".

Повністю введена в експлуатацію ВЕС складатиметься з 10 турбін загальною потужністю 30 МВт, здатних виробляти більше 58 000 МВт-год, що дозволить щороку задовольняти енергопотреби 60 000 осіб. З точки зору охорони навколишнього середовища, вітроелектростанція заощадить близько 730 000 тонн CO2 протягом свого 25-річного терміну служби.

Уряд також нещодавно схвалив будівництво шести нових вітряних електростанцій на суші, від Сардинії до Базилікати. Після багатьох років бюрократичної тяганини вітряні електростанції тепер отримують добро, оскільки Італія розглядає поновлювані джерела енергії як рішення своєї енергетичної кризи.

Згідно із заявою уряду, прибережні парки будуть створені у центральних і південних регіонах Апулії, Базиліки і Сардинії.

Додаткові шість вітроелектростанцій є доповненням до двох, вже схвалених урядом 18 лютого цього року, які мають потужність 65,5 МВт.

У вівторок Італія оголосила про свій план припинити залежність від російського газу до 2025 року, поряд з іншими країнами ЄС, Великобританією і США.

Мета полягає у тому, щоб поступово відмовитися від сильної залежності країни від імпорту газу з Росії "протягом 30 місяців", заявив міністр з екологічного переходу.

Складний процес затвердження в Італії історично уповільнив впровадження проектів в галузі зеленої енергетики, загрожуючи доступу до фондів відновлення ЄС і досягненню цілей у сфері клімату. Це було названо "візантійським процесом видачі дозволів", який фактично зупинив розвиток потужностей з виробництва зрідженого природного газу за межами трьох діючих у даний час заводів.

Експерти кажуть, що Італії буде нелегко позбутися звички до російського газу. Росія досі була її найбільшим постачальником, і зараз вона намагається збільшити потоки з Алжиру, Лівії та Азербайджану, щоб задовольнити попит і заповнити сховища до наступної зими.

Рим, який вжив ряд заходів щодо стимулювання розвитку відновлюваних джерел енергії, розраховує на газ для вироблення близько 40 відсотків своєї електроенергії.

Але Італія повинна бути в змозі впоратися з відключенням російського газу протягом наступного року за рахунок заходів з підвищення енергоефективності, більш швидкого впровадження відновлюваних джерел енергії та використання існуючої газової інфраструктури, згідно аналітичному центру ECCO з питань зміни клімату.

Італія займає третє місце в Європі як по споживанню відновлюваної енергії, так і з виробництва електричної та теплової енергії з відновлюваних джерел. Це одна з 14 країн ЄС, яка досягла своєї мети з використання відновлюваних джерел енергії у відсотках до загального споживання енергії на 2020 рік (18,2 відсотка проти цільового показника в 17 відсотків).

Станом на кінець жовтня 2020 року в Італії налічувалося майже 37 000 систем зберігання, підключених до електростанцій на поновлюваних джерелах енергії.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!