RSS
Новости
7 апреля, 16:10
З нападом рф кількість кібератак на «Укренерго» збільшилася втричі
З початку вторгнення росії кібератак на ПрАТ «Національна енергетична компанія «Укренерго» стало втричі більше, ніж у довоєнний час. У лютому-березні їх було найбільше.

Піки спостерігались напередодні вторгнення та приєднання української енергосистеми до об’єднаної енергосистеми континентальної Європи (ENTSO-E) 16 березня. Всі кібернапади виявилися безуспішними, але продовжуються і далі.

«Хто робить атаки, ми чудово розуміємо. На якомусь етапі нашу систему сканували, не ховаючись, за IP-адресою однієї з федеральних служб росії. Це спроба завадити подальшій інтеграції до ENTSO-E», — повідомив Володимир Кудрицький, голова правління НЕК «Укренерго».

За його словами, той факт, що «Укренерго» не постраждало від кібератак, — результат наполегливої ​​та професійної роботи фахівців, які за останні роки вибудовували ефективну систему кіберзахисту.

Кудрицький зазначив, що енергосистеми України та Європи вже кілька тижнів працюють у синхронному режимі дуже стабільно. Від’єднання від росії та білорусі сталося 24 лютого о 01:32, тобто за кілька годин до початку вторгнення.

«Фактично за умов війни в ізольованому режимі ми працювали три тижні — до 16 березня. За цей час на нашу інфраструктуру та на інфраструктуру обленерго ворог постійно робив атаки. Ми вважаємо, що ці атаки цілеспрямованого характеру і робляться для того, щоб зруйнувати якнайбільше ліній електропередачі та підстанцій. Також окупанти у перші дні вторгнення зайшли спочатку на Каховську ГЕС, потім на Запорізьку АЕС. Звичайно, це створило певні екстремальні умови для роботи енергосистеми. Був момент, коли ми вночі під час захоплення ЗАЕС розвантажили два атомні енергоблоки з міркувань безпеки. Коли з танків почали гатити електростанцією, ми за дуже короткий період втратили дуже велику генеруючу потужність, але втримали систему і її баланс. Незважаючи на це, у нас баланс в енергосистемі був витриманий усі три тижні в ізольованому режимі, і вже понад два тижні у синхронному режимі з Європою», — зазначив Кудрицький.

Раніше повідомлялося, що в Україні створять центр захисту енергетичної інфраструктури від кібератак

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: itc.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!