RSS
Новости
21 апреля 2022, 14:55
НКРЕКП затвердила порядок дій ОСР з відновлення подачі електроенергії за умов війни
Порядок передбачає план оперативних дій та заходів ОСР з відновлення пошкоджених внаслідок бойових дій електромереж та поставок електроенергії у населені пункти та електроживлення критичної інфраструктури.

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила тимчасовий порядок дій операторів систем розподілу (ОСР) з відновлення електропостачання населених пунктів, знеструмлених внаслідок бойових дій.

Постанова прийнята на період дії воєнного стану на засіданні регулятора 20 квітня.

Згідно з порядком, ОСР формує план відновлення з урахуванням доведеного військовою адміністрацією мобілізаційного завдання з метою безпечного виконання робіт та комплексного підходу до відновлення електропостачання як окремих побутових споживачів, так і інших споживачів, які критично впливають на забезпечення життєдіяльності регіону.

Плани відновлення мають враховувати пріоритети для відновлення електроживлення категорій споживачів за принципом належності до критичності функціонування в період відновлення. Вони мають щотижнево актуалізуватися ОСР та надаватись до військових адміністрацій з метою отримання зауважень та пропозицій для їх подальшого обов’язкового врахування.

Крім того, порядком передбачено, що ОСР формує графік черговості виконання відновлювальних робіт об’єктів електричних мереж або їх складових, залежно від технологічної доцільності та стабілізації ситуації.

Джерелами фінансування робіт з відновлення пошкоджених об’єктів електромереж можуть бути, зокрема, кошти вільної частини прибутку, кошти, які виділяються на відповідні інвестиційні та ремонтні програми ОСР, залучені кошти (гуманітарна, фінансова допомога, кредити, гранти), бюджетні кошти та кошти, передбачені мобілізаційним завданням.

Раніше повідомлялося, що НКРЕКП розширила перелік закритої на час війни інформації про об’єкти енергетики

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое