RSS
Новости
27 апреля 2022, 17:30
У кожній другій новій машині Tesla акумулятори вже без кобальту
В останні пару років глава Tesla Ілон Маск неодноразово говорив про те, що компанія планує розширювати використання літій-залізо-фосфатних акумуляторів, у катодах яких немає кобальту та нікелю. Така стратегія дозволить вирішити проблему постачання цієї дорогої сировини. Як стало відомо, майже половина всіх електромобілів Tesla, випущених у першому кварталі 2022 року, вже перейшла на LFP-платформу.

Літієві акумулятори з катодом з LiFePO4 вважаються більш безпечними і дешевими, але мають меншу ємність порівняно з літій-кобальтовими батареями. Для електромобіля це означає менший запас ходу, тому LFP-акумулятори використовують в основному в бюджетних електрокарах, які активно виробляють автокомпанії Китаю.

Однак дорожнеча кобальту та труднощі з постачаннями змушують західні бренди шукати способи заощадити. І Tesla – одна з перших, хто зважився на такий крок. Model 3 Standard Range та Model Y, які збирають на заводі в Шанхаї, вже оснащені LFP-акумулятором. А минулого року Маск оголошував про глобальний перехід на хімію літій-залізо-фосфату для електромобілів зі стандартним запасом ходу.

Оголошуючи фінансові результати першого кварталу 2022 року, компанія підтвердила, що майже половина всієї продукції, що випускається, містить літій-залізо-фосфатні акумулятори.

«Диверсифікація хімії батарей є критично важливою для довгострокового зростання ємності, для кращої оптимізації наших продуктів для різних варіантів використання та розширення бази постачальників. Ось чому майже половина всієї продукції Tesla у першому кварталі оснащена літій-залізо-фосфатними акумуляторами, які не містять ні нікелю, ні кобальту. Сьогодні LFP-батареї використовуються у більшості наших автомобілів стандартної дальності, а також у комерційних рішеннях для зберігання енергії. В результаті високої енергоефективності наших моторів Model 3 з LFP-акумулятором має запас ходу 430 км за стандартом EPA», - заявила компанія.

Крім LFP-акумуляторів Tesla працює над іншими варіантами катодів. Так, відкриваючи новий завод під Берліном, Ілон Маск розповів що, як і багато хто в індустрії, він скептично ставиться до виробництва батарей на основі графену через складнощі, пов'язані з отриманням цього матеріалу. І відзначив великий потенціал катода з високим вмістом марганцю. У минулому Tesla вже випускала домашні батареї Powerwall з нікель-марганець-кобальтовим акумулятором.

Раніше повідомлялося, що Tesla повідомила про рекордний виторг за перший квартал – 18,7 млрд доларів

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое