RSS
Новости
5 мая 2022, 12:05
Влада Львова пропонує націоналізувати автозавод під індустріальний парк
Мер Львова Андрій Садовий пропонує націоналізувати будівлі, розташовані на території Львівського автобусного заводу (ЛАЗ), який належить російським власникам. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні на засіданні президії конгресу місцевої та регіональної влади запропонував націоналізувати будинки, розташовані на території Львівського автобусного заводу. Він ще з 90-х належить росіянам», – написав він.

За словами мера, на основі заводу планується збудувати муніципальний індустріальний парк як базу для виробництва електромобілів.

«Це величезна територія близько до центру міста, яка може стати базовою локацією для виробництва електромобілів. Також є західні інвестори, які готові запустити виробництво електродвигунів. Тут можуть отримати роботу як львів’яни, так і інші українці, які змушені шукати собі новий будинок. Дорожня картка вже готова. Чекаємо на рішення Кабміну та РНБО», – додав мер.

Крім того, він зазначив, що близько 80 підприємств, зареєстрованих на території Львова, повністю чи частково належать росіянам.

«Усю інформацію передали до військової адміністрації. Нещодавно ухвалений закон про націоналізацію дозволяє зробити так, щоб у Львові та всіх інших містах України не було навіть малої частки, яка може належати ворогу», – резюмував Андрій Садовий.

ЛАЗ – колись найбільший український виробник автобусів та тролейбусів. В останній рік не публікував дані щодо виробничої діяльності. Восени 2001 року завод продали українсько-російському ТОВ «Стил-Авто», але вже 2002 року генпрокуратура порушила справу проти керівників компанії за надання неправдивих даних про походження коштів, за які було куплено ЛАЗ.

Надалі завод змінював назву та входив до групи російського бізнесмена Ігоря Чуркіна з керуючою компанією «СітіТранспортГруп». У 2015 році прокуратура Львова відкрила кримінальне провадження про незаконне володіння майном ЛАЗу, а парламент запропонував націоналізувати завод. У 2018 році група заявила про поновлення виробництва, проте безуспішно.

Раніше повідомлялося, що у Мюнхені будують багатофункціональну арену, яку повністю живитимуть тисячі сонячних панелей

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: gmk.center
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое