RSS
Новости
6 мая 2022, 15:50
Імпорт газу з ЄС буде значно ускладнений для України - експерт
Зараз ЄС шукає оптимальні шляхи оперативної заміни більш ніж 40% власного імпорту газу. Ця стратегічна ціль змін вже призводить до змін в регулюванні ЄС в сфері безпеки постачання “блакитного палива”.

Плани ЄС означають для України радикальне скорочення, якщо не припинення, транзиту через ГТС, що значно обмежить можливість для фізичного імпорту “блакитного палива”, який стає важливішим в умовах скорочення опцій для віртуального реверсу. Такої думки дотримується аналітик DiXi Group Андрій Урста.

"Для диверсифікації зовнішніх джерел постачання газу доцільно розвивати газотранспортний коридор “Південь-Північ”, що дало б можливість Україні отримувати скраплений природний газ із європейських терміналів", - вважає він. 

Іще одна новація: проєкт змін до Регламентів 1938/2017 та 715/2009, який передбачає зобов’язання щодо наповнення державами-членами ЄС власних сховищ на 80% у 2022 році та на 90% у наступні роки.  На думку експерта, у документі задля накопичення запасів на опалювальний сезон, ЄС суттєво підважив стимули для використання сховищ в третіх країнах, головним чином в Україні. Такі зміни можуть перешкодити намаганням України активно пропонувати свої сховища потужністю 30 млрд куб. м європейським клієнтам, вважає він.

Серед документів, які можуть дати розуміння, як країни ЄС заповнюватимуть свої сховища – Summer Supply Outlook, підготовлений ENTSOG. В ньому моделюється сезон закачування природного газу за різних ринкових та інфраструктурних умов, зокрема, припускається і повне припинення постачання російського “блакитного палива”.

"Головний висновок для України: імпорт газу з ЄС буде значно ускладнений за обмежених постачань з Росії, - стверджує Андрій Урста. - По суті можливість стабільного імпорту з ЄС залишається у випадку продовження поставок природного газу з росії в ЄС. Тому активне просування газового ембарго проти росії має поєднуватись з чітким розумінням, яким чином Україна має отримати газ для власних потреб". 

Пом’якшити негативні наслідки російського газового шантажу, на його думку, може інша ініціатива ЄС  – спільна платформа для закупівлі природного газу. Доступ до платформи матиме і Україна, тому важливо і надалі слідкувати за розгортанням цієї ініціативи. Це буде ще одним шансом накопичити Україні достатній ресурс газу для власних потреб, вважає він.

Відомо, що у 2010-2015 роках частка Росії в імпорті ЄС складала 30-37%, в той час у як наступні роки вона зросла до 40-46%.

Раніше повідомлялося, що Україна пропонує країнам ЄС половину своїх сховищ для зберігання газу

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое