RSS
Новости
30 мая 2022, 11:41
Харківська ТЕЦ-5 зупиняє роботу через високі ціни на газ
Харківська ТЕЦ-5 з 1 червня зупиняє роботу та консервує обладнання, як пройде опалювальний сезон - невідомо. Причиною такого рішення є ціни на газ.

Як повідомили у ТЕЦ-5, газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" з 1 червня встановила для підприємств паливно-енергетичного комплексу нові розцінки на фіксовані обсяги газу, збільшивши їх втричі – з 7,9 тис. грн до 29,4 тис. грн за тисячу кубометрів пального. Це рішення формує тяжке становище для всієї української генерації і, зокрема, унеможливлює діяльність Харківської ТЕЦ-5 у міжопалювальний та опалювальний періоди, повідомив керівник теплоцентралі Олександр Мінкович.

"Всі електростанції та ТЕЦ, які для виробництва електроенергії та тепла використовують природний газ, змушені будуть вже зараз приймати непрості для підприємств та їхніх колективів рішення, - каже Мінкович. - ТЕЦ-5 не може працювати за нинішньої цінової політики компанії "Нафтогаз Трейдинг".

За його словами, обладнання, яке не підлягає використанню протягом 30 діб, має бути законсервованим.

Простий у роботі означає також втрату оборотних засобів, зокрема проведення чергового етапу ремонтної кампанії. Порушуються договори із підрядними ремонтними організаціями. Непідготовлене обладнання може бути запущено в дію після закінчення міжопалювального періоду. Отже, старт і проходження опалювального сезону теж невизначені

“Сьогодні ТЕЦ-5 змушена вкотре звернутися до чиновників. Почуйте та прислухайтеся до виробників та промисловців, тих людей, від яких залежить енергетична та економічна безпека України. ТЕЦ-5 неодноразово інформувало Міністерство енергетики та Укренерго про те, що підготовка та старт опалювального сезону під загрозою. Відповіді ми не отримали", - наголосив Мінкович.

Нагадаємо, кожен третій будинок Харкова отримує тепло та гарячу воду завдяки роботі ТЕЦ-5.

Раніше повідомлялося, що Регулятор планує встановити нижню граничну межу для обовʼязкової купівлі ОСР та ОСП на РДН

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: sq.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере