RSS
Новости
3 июня 2022, 16:31
Війна в Україні може призвести до світової енергетичної кризи масштабніше, ніж у 1970-х
Ситуація навколо війни в Україні може призвести до енергетичної кризи "в стилі 1970-х років" або навіть масштабніша. Ціни на енергоносії можуть зрости до космічних масштабів.

Нинішні та колишні чиновники у сфері енергетики заявляють про занепокоєння тим, що вторгнення Росії в Україну після кількох років недофінансування енергетичного сектору призведе до кризи, яка суперничатиме з нафтовими кризами 1970-х та початку 1980-х років або навіть перевершить їх.

Причому, на відміну від двох криз, що призвели до різкого стрибка цін на нафту, тепер справа не тільки в нафті. "Тепер у нас одночасно нафтова криза, газова криза та криза електроенергії", - сказав Фатіх Біроль, голова спостережної групи Міжнародного енергетичного.

“Ця енергетична криза набагато масштабніша за нафтові кризи 1970-х і 1980-х років. І, мабуть, це триватиме довше”, - додав він.

Видання попереджає, що ціни можуть продовжити зростати до неприйнятного рівня, оскільки Європа намагається відмовитись від російської нафти та, можливо, газу. Дефіцит постачання може призвести до важкого вибору в Європі, включаючи нормування.

Джо Макмонігл, генеральний секретар Міжнародного енергетичного форуму, заявив, що згоден з цим гнітючим прогнозом МЕА. “У нас є серйозна проблема у всьому світі, і я думаю, що політики лише починають усвідомлювати це. Це щось подібне до ідеального шторму”, — сказав Макмонігл.

"Це криза, до якої світ абсолютно не готовий", - говорить і Роберт Макнеллі, колишній радник колишнього президента США Джорджа Буша-молодшого з енергетики.

Раніше повідомлялося, що Саудівська Аравія готова наростити видобуток нафти на заміну російському ресурсу

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrrudprom.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое