RSS
Новости
9 июня 2022, 14:23
"Укренерго" пропонує кілька варіантів розподілу коштів від експорту електроенергії до Європи
НЕК "Укренерго" пропонує кілька варіантів розподілу коштів, які будуть отримані компанією від продажу на аукціонах міждержавних перетинів для комерційного експорту електроенергії до Європи.

Про це повідомив глава оператора Володимир Кудрицький на прес-конференції у Києві 8 червня.

За його словами, потенційний запас генеруючих потужностей України, які можуть бути вивільнені та спрямовані на здійснення експорту електроенергії, обчислюється у гігаватах.

Водночас за поточним законодавством виручені кошти "Укренерго" мають спрямовувати на розвиток інтерконекторів.

"Враховуючи масштаб потенційних доходів, ми в короткостроковій перспективі стільки коштів просто не зможемо використати. У такій ситуації можливі різні механізми соціалізації цих грошей в енергосектор. Наприклад, у нас є борги на балансуючому ринку, і ми можемо пропорційно всім учасникам ринку за рахунок цих грошей упродовж певного часу виплачувати борги", – сказав Кудрицький.

Глава НЕК зазначив, що енергокомпанії зможуть стабілізувати свою роботу, направивши отримані гроші на підготовку до майбутньої зими, купівлю палива та проведення ремонтів.

Нагадаємо, з 16 березня 2022 року українська енергосистема працює синхронно із європейською континентальною мережею ENTSO-E. Оператори систем передачі Континентальної Європи на початку червня дали позитивну відповідь на запит НЕК "Укренерго" щодо відновлення експорту електроенергії з України.

На цей час експорт через викуп потужності міждержавних перетинів загалом до 816 МВт здійснюється до Молдови та Польщі – всього до 400 МВт.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних та міждержавних ліній електропередач, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. 

Раніше повідомлялося, що "Укренерго" за рахунок гарантій Великої Британії зможе витратити на підтримку ліквідності 97 млн євро кредитних коштів ЄБРР

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое