RSS
Новости
22 июня, 12:23
В Австрії тестують безконтактну зарядку електрокарів на стоянках
Австрійський консорціум, очолюваний групою енергетичних підприємств та операторів таксі, запустив пілотний проєкт eTaxi Austria з метою декарбонізації таксопарків. В його основі — Matrix Charging, платформа для заряджання електромобілів, яка вбудовується в дорогу та заряджає машини під час паркування безконтактним способом без будь-якої участі людини. Автори eTaxi Austria заявляють, що зручність та простота нової системи дозволить популярним у країні сервісам таксі з легкістю відмовитись від бензинових автомобілів вже до 2025 року.

Технологія Matrix Charging була розроблена австрійською компанією Easelink та складається з двох компонентів. Перший – це панель, яка вбудовується в дорогу і підключається до енергомережі. Друга – це механічний блок Connect Tentacle, що встановлюється на дні електрокара. Коли машина з Connect Tentacle зупиняється над панеллю, активується режим зарядки, а приймальний блок у днище машини фізично контактує з панеллю зарядної станції та починає отримувати від неї енергію для батареї.

Нова система, стверджують представники eTaxi Austria, дає власникам електромобілів кілька переваг перед традиційними зарядними станціями. Matrix Charging взагалі не займає місця, тому що вбудована в дорогу, плюс може бути встановлена ​​в будь-якому місці – на стоянці офісу, торгового центру, на узбіччі шосе або міського провулка. Крім того, вона не вимагає від водіїв додаткових дій – якщо власник електрокара бачить, що його батарея скоро розрядиться, він може зупинитись над станцією, натиснути на кнопку та розпочати зарядку.

Особливо це рішення стане в пригоді таксопаркам, автомобілі яких постійно переміщаються по місту, але регулярно паркуються в одних і тих же місцях - біля готелів, аеропортів та популярних пам'яток.

Встановлення системи в місцях очікування машин таксі дозволить таксистам виконувати більше замовлень, оскільки підзарядку батареї можна буде поєднати з очікуванням наступного виклику.

У Easelink вважають, що саме ця можливість Matrix Charging зробить електромобілі більш привабливими для компаній таксі, які будуть зобов'язані перейти на транспорт із нульовим рівнем викидів до середини цього десятиліття.

На цей час Easelink встановила лише три платформи на місцях стоянки таксі неподалік електростанції Simmering у столиці Австрії. Ці станції мають потужність 11 кВт і, за словами розробників, забезпечують ефективність передачі електроенергії на 99%. Matrix Charging також підключена до системи управління мережним навантаженням, тому компанія може відстежувати кількість енергії, що споживається електромобілями.

Проєкт eTaxi Austria триватиме до 2024 року. Коли випробування будуть завершені, потенційні клієнти Easelink вивчать результати застосування технології та ухвалять рішення про її масове розгортання. Згідно з планом розробника, протягом двох років на ринку також з'явиться більш досконалий варіант Matrix Charging - потужністю 22 кВт для заряджання змінним струмом і 50 кВт або 100 кВт для заряджання постійним струмом.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.fm
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!