RSS
8 порад перед пранням махрового халата
Що таке махрова тканина? Це ткане полотно, що складається з петель, які можуть поглинати велику кількість води. Його часто використовують для рушників, халатів і різного роду спортивного одягу.

 

1. Підготуйте свій халат

Важливо випрати халат перед першим використанням, оскільки він може бути покритий певними хімічними речовинами, щоб зберегти свою текстуру під час зберігання.

Порада: замість засобу для прання для першого прання використовуйте дві чашки оцту. Оцет може розчинити хімічні накопичення, пом’якшити халат і (за іронією долі) видалити будь-які неприємні запахи.

2. Прочитайте інструкції з прання вашого халата

Перш ніж кинути махровий халат у пральну машину, перевірте етикетку. Етикетки містять символи, які вказують на інструкції з прання, відбілювання, сушіння, прасування та хімчистки. Дотримуйтесь інструкцій виробника, щоб не пошкодити халат.

3. Будьте ніжними!

Щоб продовжити термін служби махрового халата, сприймайте його як делікатну тканину. Уникайте використання агресивних хімікатів на махровому халаті. Щоб зберегти цілісність махрової тканини, краще уникати регулярного використання відбілювача. 

Відбілювач насправді прискорює руйнування волокон махрової тканини. Коли волокна руйнуються, з кожним пранням халат стає більш крихким. Згодом халат почне виглядати поношеним.

Залишки мила від звичайних пральних порошків можуть зробити тканину твердішою та жорсткішою, ніж вона є насправді. По можливості використовуйте м’який засіб для прання махрового халата.

4. Уникайте пом’якшувача тканини, щоб зберегти вбираючу здатність

Кондиціонери покривають волокна тканини, щоб вони були більш пухкими та пружними. З часом накопичення хімічних речовин може перешкодити поглинанню халата.

Ось кілька речей, які ви можете зробити, щоб мінімізувати довгостроковий вплив ополіскувачів на халат:

  • Використовуйте пом’якшувач лише раз на місяць або після кожного другого прання.

  • Якщо ви збираєтеся регулярно використовувати ополіскувач для білизни, додавайте півтори склянки харчової соди під час кожного прання. Харчова сода допомагає пом’якшити воду і не дає тканині стати ще жорсткішою.

  • Щоб видалити накопичення пом’якшувача, додайте чашку оцту під час останнього циклу прання.

5. Навиворіт

Під час прання або сушіння махрового халата завжди вивертайте його навиворіт, перш ніж кидати в пральну машину. Ця техніка дозволяє вашій пральній машині ретельніше очистити внутрішню частину вашого халата. Зрештою, хіба не важливіше очистити ту частину, яка безпосередньо контактує з вашою шкірою?

6. Використовуйте відповідні параметри прання на пральній машині

Використовуйте звичайний цикл для прання халата – це простий спосіб швидко його зносити. Замість цього скористайтеся дбайливим, делікатним або ручним циклом прання, щоб обмежити зношування халата.

7. Уникайте змішування кольорів

Під час прання різнокольорових махрових речей за один раз найкраще вибрати режим холодного прання у пральній машині. Це дозволить уникнути забруднення кольору.

Додатковий бонус: більшість пральних порошків працюють краще, якщо їх використовувати з холодною водою!

8. Використовуйте відповідні налаштування сушіння, щоб запобігти усадці

Щоб отримати найкращі результати, використовуйте режим сушіння при низькій температурі. Фактично низький нагрів запобігає усадці тканини та водночас зберігає її пухнастість.

Порада: якщо вам потрібно сушити халат на відкритому повітрі, використовуйте техніку вивернення навиворіт, щоб захистити зовнішню частину халата від вицвітання.

Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое