RSS
Робота складу без якого пакувального матеріалу не обійтися
Склад кожного підприємства – це магічне і, часом, загадкове місце.

Проте існує воно за чітко визначеними правилами та вимогами. Від маленьких складів у гаражі до величезних ангарів мають за спільне не тільки вантажі, але й клопіт з його пакуванням.

 

Найпоширеніші пакувальні матеріали, що використовують на сучасних підприємствах:

  • гофрокартон, картон, та вироби з нього;

  • пакувальні плівки;

  • клейкі стрічки;

  • стрепінг стрічки.

 

Ці великі групи пакувальних матеріалів, що використовуються в залежності від вантажу кожна окремо або у комбінації. Розберемо їх трохи ширше.

  1. Картонні коробки різноманітного розміру що залежить від товару - це надійний спосіб пакування, який широко використовується завдяки легкості спакування, та формі, що легко поєднується під час зберігання та транспортування.

  2. Скотч пакувальний слід зазначити одразу, бо без нього неможливо закрити коробки. Він також стає у нагоді під час маркування вантажу та товару на складі. А скотч з логотипом компанії – це ще й маркетинговий хід, що робить логотип та бренд більш впізнаваним.

  3. Стрейч плівка багатьма компаніями вважається найкращим та багатофункціональним матеріалом. Це обумовлено її здібностями: вона тонка, еластична, зазвичай прозора. Хоча деякі виробники пакувальних матеріалів, як Пакон, наголошують на тому, шо сучасна стрейч плівка може бути будь-якого кольору, що має полегшити складський обіг цвітомаркуванням. Також ця плівка самоадгезивна – шари липнуть між собою, проте не липнуть до коробок, чи товару. Під час розтяжіння плівка стає довшою в 3-4 рази при цьому не змінюючи ширини. З її допомогою скріплюють коробки та фіксують їх на палеті, огортають великий товар або той, що потрібно захистити від вологи чи зовнішнього впливу. Вона здатна витримати навіть гострі кути вантажу та залишиться неушкодженою.

  4. Термозбіжна упаковка стає все більш поширеною і на це також впливають її властивості та широкий спектр використання. Суть її дії в тому, що під час нагрівання вона скорочується та набуває форму товару. Вона не тільки відмінно ізолює вантаж, але й запобігає проникненню ззовні, тож вантаж надійно захищено від зацікавлених третіх сторін. Вона підходить навіть для спакування харчових продуктів і не боїться хитання температур – саме такі властивості додають їй популярності серед інших матеріалів.

  5. Поліетиленова плівка для пакування має високу гнучкість, еластичність, не пропускає вологу, повітря та бруд, стійка до плісняви, нейтральна до лугів, солей та кислот, не виділяє шкідливих речовин при контакті, може утримувати тепло, та морозостійка, є безпечною для людини та тварин. Все, що можна вважати за ваду – це не здатність розкладатись у природному середовищі.

  6. Повітряно-бульбашкова плівка – поширена серед відправників техніки, скляних та крихких виробів. Завдякі повітряним бульбашкам вантаж не отримує ударів та не пошкоджується під час транспортування. 

Всі ці пакувальні матеріали можна використовувати як окремо, так і разом. Наприклад, якщо потрібно спакувати крихкий вантаж його пакують у плівку чи бульбашкову плівку, а потім у картонну коробку та обмотують скотчем. Стрейч плівка також використовується для скріплення кількох коробок між собою.

Звісно немає складів, що працювали б без втручання людини – тож процес пакування має бути заздалегідь обміркованим. Для полегшення роботи із плівками існують ручні диспенсери, машини для обмотування та окремі машини для швидкої дії термозбіжних плівок. 

Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое