RSS
Як створити кабінет на балконі: електрика, вікна, утеплення
Гібридна робота викликала справжній бум домашніх офісів: робоче місце облаштовують на кухні, у спальні, в холі, на лоджії та балконі. Як облаштувати власний кабінет на балконі без енерговитрат?

Вікна та двері для балконів та лоджій

Переоблаштування балкона враховує норми енергоефективності, безпеки, ергономічності простору. Металопластикові склопакети для лоджій та балконів https://viknaroff.ua/building-type/vikna-dlya-balkonu/ мають свої відмінності.

Оптимальні варіанти профільних систем скління балконів:

  • коефіцієнт опору теплопередачі — від 84 м С/Вт;

  • кількість камер профілю — від 4;

  • товщина склопакета з інертним газом — від 24 мм;

  • монтажна глибина — від 60 мм;

  • шумоізоляція — 32-40 Дб.

 

Балконні двері — з порогом від 5 мм, фурнітура зима/літо. Обирайте низькоемісійні склопакети: скло з віддзеркаленням УФ-випромінювання зовні та тепла всередині приміщення. Зручні розсувні системи: стулки не перекривають простір балкона, з'являється додаткове місце для зберігання, оргтехніки, освітлення.

Утеплення лоджії для облаштування кабінету

ДСН В.1.2-2:2006 встановлює норму граничного навантаження на з/б балконну плиту новобудови:

  • до 400 кг/м² — вздовж огороджувальних конструкцій;

  • до 200 кг/м² — у центральній частині.

Батареї водяного опалення на балконах заборонено встановлювати будівельними нормами. Найекономічніший формат опалення — тепла підлога поверх сендвіча з керамзиту і полімерної стяжки, що самовирівнюється. Фінішне оздоблення підлоги: полімер або керамограніт, вони гіпоалергенні, забезпечують клімат-контроль приміщення.

Варіанти утеплення зовнішніх стін кабінету на балконі:

  • панорамне скління;

  • часткове застосування сендвіч-панелей із теплим монтажем;

  • утеплення мінеральною ватою під вагонкою або вологостійким гіпсокартоном.

Важливо! Граничне навантаження дерев’яних будинків. З кожним роком амортизаційне зношення залізобетону збільшується: кожне десятиліття на 10%. Під час розрахунку навантаження враховуйте рік будівлі, утеплення підлоги й стін, встановлення системи зберігання, робочого місця, оргтехніки.

Освітлення кабінету на балконі

Живлення від сусідньої кімнати здатне спричинити коротке замикання. Найкращий варіант — прихована проводка окремими кабелями від лічильника. Розрахуйте кількість електроприладів: комп'ютер, принтер, кільцеві лампи, точкове та загальне світло. Скорочують споживання електроенергії неонові шнури, LED-лампи поворотних світильників, світлодіоди.