RSS
Сходові майданчики: розміри, особливості монтажу
Сходові марші й майданчики — важливий елемент будівництва будь-якого об’єкта заввишки понад один поверх.

Це стосується і житлових будинків, і виробничих цехів, і складських приміщень. Компанія Ukfreewell реалізує широкий асортимент сходових майданчиків від виробників залізобетонних виробів, які вже завоювали будівельний ринок завдяки високій якості й доступним цінам.

Сходовий майданчик — це горизонтально розташований елемент, обов’язковий для сходів, які мають декілька маршів, або для тих, у яких висота лінійного маршу перевищує дозволену норму (у будівлях з надзвичайно високими стелями). На різних сходах (прямолінійних, поворотних, криволінійних) майданчики розташовують через кожні 10–14 сходів. У житлових будинках дозволено здійснювати монтаж через 15–20 сходів.

Розміри й види сходових майданчиків

Залізобетонні майданчики універсальні: їх можна використовувати в будівлях будь-якого призначення. Вони можуть бути виконаними в лівобічному або правобічному варіанті. Мають різні форми: прямокутні, круглі, овальні, у формі півкола або трапеції. Монтуються в бетонних, цегляних конструкціях та на об’єктах, збудованих із використанням комбінованої техніки. У разі потреби їм можна встановлювати в неопалювальних приміщеннях або просто неба.

Як і інші параметри, ширину та глибину майданчика можна регулювати. Але в основі розрахунку завжди лежить правило безпеки й комфорту людей, які будуть користуватися сходами.

До кожного виду сходів існують свої сходові майданчики:

  • 1ЛП — плоскі: для маршів ЛМ (плоских, без фризових сходів);

  • 2ЛП — ребристі: для маршів ЛМ;

  • ЛПФ — ребристі: для маршів ЛМФ (ребристих, із фризовими сходами);

  • ЛПП — ребристі: для маршів ЛМП (ребристих, із напівмайданчиками).

Розміри майданчиків розраховано таким чином, щоб вони відповідали середньому людському кроку. Згідно зі стандартами, їхня ширина має становити не менше ширини сходинок. Оптимальне значення — 120 см, але в індивідуальних проєктах можливе зменшення до 64 см. У разі з’єднання двох паралельних маршів ширина майданчика має становити щонайменше 130 см, що дорівнює в середньому двом крокам людини. Глибину вираховують за формулами або співвідносять із шириною сходового маршу. Параметр глибини майданчика зазвичай становить суму глибини сходинки й довжини одного середнього кроку людини.

Сходова площадка може виконувати декілька функцій. Залежно від цього, бувають такі види майданчиків: проміжні, поворотні й поверхові.

Особливості монтажу

Деякі важливі правила:

  • Облаштування сходів треба спланувати на початку створення проєкту будівництва, адже залежно від їхніх особливостей і правильності монтажу планують увесь об’єкт.

  • Залізобетонні вироби мають відповідати вимогам, зазначеним у державних нормативах ГОСТ 23118-78.

  • Майданчики не можна робити зі сходинок, які примикають до них.

  • Якщо під час монтажу маршів один щодо одного кут становить 90 градусів, треба збільшувати майданчики.

  • Правильну горизонтальну установку перевіряють за допомогою будівельного рівня.

  • Відстань між майданчиками контролюють за допомогою спеціально виготовленого шаблона.

Залізобетонні сходові майданчики, які пропонує компанія «Укфрівел», характеризуються високими експлуатаційними характеристиками та стійкістю до впливу негативних факторів. Водночас вони мають невисоку вартість.