RSS
Сфери застосування компресорів
Компресори — різновид спецтехніки, яка використовується для збільшення тиску в різних рідинах або газах. Подібні агрегати застосовуються у всіх галузях промисловості для забезпечення приладів чи приміщень повітрям із заданими характеристиками. Вони використовуються для живлення пневматичних інструментів, кондиціонерів, бурових установок та іншого обладнання.

Також повітряні компресори мають попит в медицині, будівництві, сталеливарному виробництві, деревообробці. Підібрати таке обладнання за необхідними параметрами можна на інтернет-порталі Machineryline, де в розділі оголошень розміщені компресори від різних відомих виробників, а також зазначені докладні технічні характеристики та описи.

Різновиди компресорів

Компресори відрізняються за типом конструкції, продуктивності, мобільності та інших параметрів. За принципом дії вони можуть бути об'ємної та динамічної дії.

В обладнанні об'ємної дії процес стиснення відбувається у спеціальних відсіках, які періодично змінюють свій об'єм. Вони з'єднуються з входом та виходом компресора. Продуктивність зазначених агрегатів визначається кількістю перекачаних порцій за певний період.

Залежно від особливостей роботи та конструкції виділяють такі різновиди компресорів періодичної дії:


 1. Поршневі. Стиснення повітряної маси відбувається внаслідок коливального переміщення поршня в циліндрі. Різновиди – одно-, дво- та багатосхідчасті.

 2. Спіральні. Переміщення обсягу газоподібної речовини відбувається внаслідок взаємодії двох деталей. Одна перебуває у нерухомому стані, а інша — переміщується. Завдяки цьому відбувається перенесення газу з порожнини всмоктування в порожнину нагнітання.

 3. Кулачкові. Переміщення газоподібної речовини відбувається внаслідок синхронного обертання двох кулачкових роторів у спеціальному корпусі.

 4. Гвинтові. Стиснення повітря відбувається між витками гвинтової пари та стінками корпусу агрегату.

 5. Пластівчасто-роторний. Переміщення газу здійснюється внаслідок обертання ротора з набором пластин всередині циліндричного корпусу.

Компресори динамічної дії — це агрегати, в яких робочий процес відбувається внаслідок динамічного впливу на повітряну суміш.

За конструкцією такі машини поділяють на:

 • турбокомпресори;

 • вихрові компресори;

 • струменеві агрегати.

Компресори прийнято класифікувати за призначенням: холодильні, енергетичні та загального призначення. За способом відведення тепла техніку поділяють на два типи: з повітряним та рідинним охолодженням. За мобільністю вони бувають стаціонарними та пересувними. За пристороєм такі машини можуть бути одно- або багатосхідчастими.

Варіанти живлення та особливості вибору компресорів (Н2)

Повітряні компресори працюють від електрики — 12 або  24 В постійного струму. Також таке обладнання функціонує від стандартної змінної напруги 120, 220 або 440 В. На окрему групу поділяють агрегати, які працюють від двигуна на паливному паливі – бензині або дизпаливі.

Спецтехніку на електроприводі використовують за необхідності забезпечити роботу без вихлопних газів. Таке обладнання видає менше шуму.

При виборі компресора необхідно звертати увагу на його конструкцію та технічні характеристики.

Найважливішими параметрами вважаються:

 • потужність;

 • продуктивність;

 • розміри устаткування;

 • тиск.

Поршневі агрегати підходять для забезпечення потреб невеликих майстерень та дрібних будівельних об'єктів. Для підприємств із тривалим режимом роботи вибирають гвинтові пристрої. Вони більш надійні, продуктивні та відрізняються можливістю працювати без капітального ремонту тривалий час.