RSS
Новости
17 августа 2011, 16:24
ВсеЕнергоМогутня Росія

Нафта…

На російських дорогах ви не побачити різноманіття іноземних автозаправок, монополістами у цій справі є безумовно вітчизняні нафтові компанії. З моїх спостережень Московської та Ульяновської областей – це переважно TATNEFT, РОСНЕФТЬ, ЛУКойл, СИБИРЬ НЕФТЬ, ТНК-ВР. Порадувала і навіть трохи здивувала тільки одна АЗС від Shell і то, за запевненням друзів, не дуже популярна за відвідуваністю. Росіяни довіряють і підтримують власного виробника, заправляючи свої авто приблизно за 7,6 грн. за літр А-95 бензину.

Газ…

До переважної більшості російських будинків та установ підведений російський природний газ – життєво важливе джерело. На газових плитах готується їжа, газові колонки нагрівають воду, газові котельні у зимовий період опалюють школи, садочки, адміністративні та приватні будинки.   

Енергоефективність…

Перебуваючи в Росії, складається враження, що газ і нафта для росіян – вічні! Мало хто задумується над енергозбереженням. І хоча на Першому російському телеканалі активно пропагується затверджена ще у 2010 році державна програма «Енергозбереження та підвищення енергоефективності на період до 2020 року», в цьому напрямку, на мій погляд, зроблено не багато. Енергозбереження не має зводитись лише до заміни електричних ламп на більш енергозберігаючі, а бути направленою на скорочення використання традиційних джерел енергії на користь відновлюваних. Тут все навпаки... Важко зламати глибоко вкорінену радянську психологію, яка і досі діє у мисленні як росіян, так і українців, вважаючи нафту, газ, вугілля невичерпними. На жаль, а можливо і, на щастя, вже не ті часи, своє бачення і звички необхідно змінювати. Потрібно з чогось починати – хоча б із заміни тієї ж лампи розжарювання на поки що не дуже популярну – енергозберігаючу.  

Ціна питання…   

Для Російської Федерації нафта і газ – джерела ключові з точки зору життєдіяльності самої держави та її впливу. Завдяки ним Росію можна вважати дійсно могутньою. Тому, домовляючись з сусідом за зниження вартості на природний газ, Україна має чітко розуміти масштаб питання та її ціну. Росіяни ніколи не послаблять своєї позиції, борючись до останнього за свій стратегічний продукт.

P.S. Цікавий плакат зустрівся мені на російських теренах, тільки доля в нас кардинально інша, сподіваюсь більш енергоефективна…

UA-Energy.org

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
Теги
блог
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое