RSS
Новости
29 мая 2018, 12:26
Schneider Electric представляє Програмований логічний контролер безпеки з підтримкою IIoT
Schneider Electric представляє новий Modicon® М580 ™ SIL3 - ПЛК функціональної безпеки для технологічних процесів з підтримкою IIoT.

В наш час є багато технологічних процесів які різняться за видом виготовленої продукції, кількістю операцій, розміром виробництва та рівнем небезпеки.

Так все більшого значення набуває безпека сучасної промисловості та згадуються такі терміни, як функціональна безпека і SIL (англ. SIL - Safety Integrity Level  - Рівень Повноти Безпеки).

Функціональна безпека - це захисні заходи, які виконуються тільки в разі аварії з метою запобігання нанесення шкоди людям, навколишньому середовищу і матеріальним цінностям.

Особливо це стосується нафтогазової, хімічної промисловості та електростанцій.

В даних галузях для контролю небезпечних процесів сьогодні впроваджуються системи безпеки, які запускаються в разі аварійної необхідності.

Такі системи, наприклад, при виникненні аварійної ситуації відключають обладнання, блокують подачу небезпечних речовин, забезпечують охолодження и т.д.

Для того щоб оператори і виробники могли оцінювати надійність встановлених систем, потрібні певні інструменти. Це ж стосується і оцінки ризиків збою.

Таким інструментом є норми функціональної безпеки IEC 61508 і IEC 61511, які описують методи оцінки ризику аварії сучасних систем, в тому числі систем з програмним керуванням, і пропонують комплекс дій для зниження ризиків.

Schneider Electric представляє новий контролер та модулі безпеки і управління Modicon M580 Safety з підтримкою IIoT, який поєднує в собі продуктивність, кібербезпеку, мережеві можливості Modicon M580 з підтримкою функціональної безпеки SIL.

Він також забезпечує кращий доступ і прозорість до операційних даних та діагностику за допомогою унікального та безпечного магістрального зв'язку Ethernet. Сумісність з мобільними пристроями дозволяє в будь-який час отримувати дані про безпеку та експлуатації.

Основними перевагами цієї системи є:

 • Об'єднані як засоби стандартного управління, так і управління безпекою завдяки подвійній архітектурі процесора
 • Включена нова задача SAFE в структурі програми для розробки програми безпеки. Для програмування використовуються безпечні мови (обмеження: FBD, Ladder) і сертифіковані бібліотеки.
 • Доступні всі загальні оператори IEC 61131-3 та спеціальна бібліотека безпеки - PLCopen Safety.
 • Підтримується основні задачі: MAST, FAST, AUX, EVT для розробки програмних процесів за допомогою відомих бібліотек EcoStruxure Control Expert (Unity Pro).
 • M580 Safety може управляти всіма модулями платформи X80 для управління процесом
 • M580 Safety дозволяє створювати деякі функції Safety Integrated Functions (SIF) до безпеки SIL3 за вимогами IEC61508 і IEC61511 і до SIL CL3/PLe/Cat.4 безпеки машин по IEC62061 і ISO13849-1.

Вся серія Safety має захисне покриття та спеціальну обробку, що дозволяє використання даної платформи автоматизації в несприятливих умовах навколишнього середовища.

Таке покриття  забезпечує захист процесора та модулів вводу-виводу і покращує надійність  та ізоляцію електронних плат, їхню стійкість до наступних факторів:

 • конденсація
 • запилена атмосфера (зі сторонніми частинками)
 • хімічна корозія, зокрема при експлуатації в середовищі (на нафтоочисних заводах, очисних спорудах і т.д.) або атмосфері із вмістом галогенів (хлор і т.д.).

Управління операціями

 • Архітектура M580 Safety ePAC дозволяє управляти функціями процесу "full safety loop" а також: двоядерним процесором, безпечними модулями вводу/виводу, безпечною передачею внутрішніми каналами.
 • M580 Safety  також дозволяє керувати  стандартними функціями процесу PLC/PAC шляхом змішування стандартних входів/виходів X80 з безпечними.

Скорочення часу

 • Покращений обмін інформації між процесором та областю безпеки.
 • Підвищена доступність та простота програмування функції безпеки.

Підвищення надійності та стійкості

 • Всі модулі Safety забезпечують високий рівень діагностики, що дозволяє виявити  несправності та полегшити технічне обслуговування. Окрім того, впроваджено новий механізм управління пам'яттю.
 • Нові резервні та контрольовані блоки живлення, а також зменшена  частота помилкових відмов.
 • Всі безпечні модулі мають захисне покриття, що дозволяє продовжити життєвий цикл навіть у жорсткому середовищі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое