RSS
Новости
17 августа 2018, 16:36
Будівництво ЦСВЯП відкриває шлях до економічного розвитку та соціальної захищеності Київського регіону - Недашковський
Саме на цьому наголосив президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський в своїй промові під час підписання трьохсторонньої угоди між НАЕК «Енергоатом», Київською державною обласною адміністрацією та Державною агенцією України з управління зоною відчуження на майданчику будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Підписання Договору щодо «Спрямування 10% на спорудження об’єктів соціального призначення у місті Славутичі, Іванківському та Поліському районах Київської області» відбулось під час третьої в цьому році зустрічі міжвідомчої групи та оперативного штабу «Будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України» 16 серпня 2018 року. У заході також взяли участь народний депутат України, голова підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ярослав Москаленко, голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган, голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук, Славутицький міський голова Юрій Фомічов, виконуючий обов’язки голови Поліської райдержадміністрації Олександр Ільницький, генеральний директор ТОВ «БК «Укрбудмонтаж» Микола Єманов.

У своїй промові президент Енергоатома підкреслив, що сьогодні дано старт ще одному етапу в рамках реалізації комплексного проекту ЦСВЯП – це старт соціального розвитку регіону:

«Проект спорудження Централізованого сховища має багатоцільовий характер. Будівництво відбувається не лише безпосередньо на майданчику будівництва ЦСВЯП. Зараз на Хмельницькій, Рівненській та Южно-Українській АЕС продовжуються модифікації обладнання під застосування  технології Holtec International. У США на трьох заводах Holtec International інтенсивно виготовляється обладнання та тривають заводські-приймальні випробування. Нині ми даємо старт ще одному етапу в рамках реалізації комплексного проекту ЦСВЯП – це старт соціального розвитку регіону. По мірі освоєння капітальних вкладень, 10 % від їх суми будуть спрямовані на соціально-економічний благоустрій прилеглих територій Київського регіону – Іванківський, Поліський райони та м. Славутич. На сьогодні це близько 100 млн грн, які Енергоатом вже капіталізував (накопичив) для розвитку регіону. Загальна сума складає 3,7 млрд грн. Тристороння угода між НАЕК «Енергоатом», КДОА та ДАЗВ в рамках будівництва ЦСВЯП відкриває шлях до економічного розвитку та соціальної захищеності Київського регіону. Підписання документу дає можливість спрямувати кошти на фінансування проектів, за якими затверджена проектно-кошторисна документація».

Юрій Недашковський також нагадав, щопроект будівництва ЦСВЯП – це перспектива майбутнього розвитку, а не «звалище» і не «могильник» ядерних відходів, як інколи на цьому спекулюють: це сховище стратегічних матеріалів, з яких у майбутньому Україна зможе виробляти екологічно чисту та дешеву атомну електроенергію: «Ще раз хочу наголосити, головна мета будівництва Централізованого сховища - це енергетична безпека України. Реалізувавши цей проект Україна позбудеться останнього важелю монопольного впливу з боку РФ».

Народний депутат України Ярослав Москаленко зауважив, що будівництво одного з найкращих в світі сучасного ядерного енергооб’єкта – це прорив не тільки для регіону і атомної енергетики, а й для країни в цілому: «Для цього регіону дуже важливим є той фактор, що це будівництво забезпечує соціальну відповідальність перед населенням. Тепер необхідно, що місцеве самоврядування так само ефективно спрацювало в питаннях щодо реалізації визначеного переліку об’єктів соціальної інфраструктури. Ці об’єкти мають не латати дірки, а бути направленні на перспективний розвиток Київщини на багато років наперед».

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук також підтримав тезу, що масштабне будівництво у зоні відчуження забезпечує розвиток соціальної інфраструктури прилеглих регіонів: «Розвиток прилеглих до зони відчуження регіонів важливий для ДАЗВ, адже більшість працівників наших підприємств проживає саме тут. Ми активно сприяємо тому, щоб їм та їхнім сім’ям були забезпечені гідні умови проживання, навчання для дітей, охорони здоров’я та покращення транспортної інфраструктури. А договори, подібні до підписаного сьогодні, гарантують нам фінансування таких робіт. Покращення інфраструктури міст навколо зони відчуження сприятиме їх відродженню та розвитку. Визначені договором кошти будуть спрямовані на ремонт та будівництво об’єктів, що визначені Київською обласною державною адміністрацією у відповідному Переліку. Серед них загальноосвітні школи, оздоровчі комплекси, стадіон, будинок культури, бібліотека, дороги, мости та інші важливі об’єкти».

У свою чергу голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган підкреслив, що підписання цього договору відкриває колосальні перспективи для відновлення повноцінного життя у регіоні: «Реалізація будівництва ЦСВЯП, це шанс на відновлення для постраждалої від техногенної катастрофи та занепадаючої частини Київщини. Починаючи з цього моменту, з моменту підписання угоди, Київська область отримає майже 4 млрд гривень, що будуть спрямовані на розбудову та відновлення інфраструктури регіону, на створення інноваційних проектів, які будуть генерувати нові ресурси. Я особисто бачу тверду перспективу розвитку Київщини і, без перебільшення, розвитку України».

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!