RSS
Новости
17 августа 2018, 17:17
У США відкрили навчальний курс фахівців з видобутку копалин на астероїдах
Американський університет і дослідницький центр Колорадська гірнича школа відкриває набір студентів, які хочуть навчитися бурити астероїди. Програма призначена для астрономів, інженерів, закікавлених держчиновників, співробітників аерокосмічних компаній, представників гірничодобувного бізнесу, юристів і політиків.

Вчені NASA нарахували 781 454 астероїда, що рухаються навколо Сонця. Давно відомо, що на цих об'єктах можна знайти величезні запаси корисних копалин - за оцінкою фахівців, цінних ресурсів там досить, щоб кожному мешканцю Землі вручити чек на $100 млрд. Але поки незрозуміло, як їх дістати звідти, хоча видобуток руди з астероїдів і вважається однією з технологій майбутнього.

Перший освітній курс з цієї тематики відкривають в Гірській школі в Колорадо, також відомій як Mines.

«Починаючи з 1990-х років Колорадська гірська школа була лідером в області промислового освоєння космосу. В останні роки зріс інтерес до ISRU (in situ resource utilization - видобуток ресурсів на місці) з боку космічних агентств і приватного сектора у зв'язку з перспективою розвитку космічних подорожей, які будуть націлені вилучати матеріали та виробляти паливо в космосі для транспортних потреб і будівництва», - йдеться на сайті програми.

Випускники курсу можуть отримати сертифікат магістра або ступінь Ph.D.

Буріння астероїдів - вважається справою майбутнього, і космічні держави готуються до неї по-різному. NASA розробляє проект OpGrav. Американські вчені пропонують запустити апарат, який буде наближатися до астероїдів і на безпечній відстані випускати кілька невеликих зондів, які підлетять до космічного об'єкту для вивчення.

У 2023 році NASA збирається відправити космічний апарат до астероїда (16) Психея. На ньому, за підрахунками вчених, є величезні запаси заліза та інших металів. За попередніми оцінками, вартість ресурсів Психеї - $10 квінтильйонів.

У Китаї розробляється проект доставки астероїдів на Землю. Фахівці вже пропрацювали технічні деталі проекту, розрахували терміни місії та навіть обрали астероїд.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое