RSS
Новости
17 августа 2018, 20:42
Toyota відправляє в 6-літню подорож свій перший безпаливний корабель
Компанія Toyota представила перший у світі корабель, якому не потрібне паливо. І рухатися він буде не за рахунок натягнутих вітрил, а завдяки грамотному використанню енергії сонця, вітру і хвиль.

Це великий і легкий катамаран — 30,5 метра завдовжки і 12,8 метра завширшки. Важить він при цьому всього 28 тонн. Судно створено не для перевезення вантажів, на його борту будуть тільки прилади та необхідні припаси для команди.

Корабель здатний майстерно маневрувати, а в море він вирушить для вивчення ефективності використання вітрил і сонячних батарей при різному рівні хвилювання моря.

Як своєрідний паливний резерв буде використаний водень. Для його вироблення адаптована наземна установка електролізу — з води випаровується сіль, а після рідина ділиться на кисень і водень. При цьому водень залишається в спеціальних резервуарах, з яких і буде вийматися у міру необхідності (що теж частина експерименту).

Щоб можна було оцінити всі плюси і мінуси інноваційного судна, воно відправиться в 6-річну подорож, під час якої відвідає 50 країн світу. Вояж стартує вже в 2019 році. Якщо проект буде успішним, інноваційний човен стане першим незалежним судном з часів епохи вітрильних кораблів.

Додамо, що Toyota приділяє велику увагу розвитку транспорту з силовими установками на водневих паливних елементах. Зокрема, корпорація продає серійний легковий автомобіль Mirai на водневих паливних елементах в Японії, Європі і США.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: news.finance.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!