RSS
Новости
20 августа 2018, 12:34
ДТЕК Київські електромережі встановить 25 тис. «розумних» лічильників
ДТЕК Київські електромережі щорічно встановлює «розумні» лічильники клієнтам для покращення обліку спожитої електроенергії. Вони дозволяють киянам заощаджувати на електроспоживанні вночі, дистанційно передавати показання в автоматизовані системи та зручніше сплачувати за електроенергію в особистому кабінеті.

В Києві вже встановлено 150 тис. таких лічильників, у 2018 році інвестиційною програмою ДТЕК Київські електромережі передбачено встановлення ще 25 тис. лічильників, на що буде витрачено 45 млн грн.

Серед 150 тис. користувачів «розумних» лічильників майже 60 тис. киян мають багатозонний облік електроенергії. Користуючись побутовою технікою з 23-ї до 7-ї години ранку, вони сплачують майже на 50% менше, ніж за денне споживання електроенергії. Щоб клієнтам перейти на двозонну тарифікацію, потрібен «розумний» або багатозонний лічильник і заповнити відповідну форму.

«ДТЕК Київські електромережі поступово встановлює «розумні» лічильники киянам, що дозволяє заощаджувати під час споживання електроенергії, але компанія має щорічні обмеження на кількість придбання таких лічильників зі сторони регулятора. Мешканці  міста, які бажають користуватись багатозонними тарифами, мають можливість придбати лічильники за власні кошти, а компанія допоможе приєднати їх до автоматизованої системи», – зазначив Віктор Мельников, директор з продажів ДТЕК Київські електромережі.

Крім установки лічильників побутовим клієнтам, ДТЕК Київські електромережі планує встановити автоматизовані системи обліку електроенергії у 165 розподільчих пунктах та 700 трансформаторних підстанціях, вартістю 8 та 10 млн грн відповідно. Зазначені заходи спрямовані на зниження втрат електричної енергії, покращення точності обліку та забезпечення можливості балансування обсягів електричної енергії.

Слід зазначити, що «розумні» лічильники є основою побудови сучасних систем електромереж у світі. Європейські компанії використовують саме такі автоматизовані системи обліку. Так, наприклад в Італії переважна більшість побутових користувачів забезпечені «розумними» лічильниками, які інтегровані в єдину систему.

Нагадаємо, що Національна комісія, що здійснює  регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила інвестиційну програму ДТЕК Київські електромережі на 2018 рік у розмірі 501 млн грн.  Зокрема, компанія побудує  майже 9 км нових підземних трас ліній електропередач, реконструює підстанцію «Позняки» та встановить близько 25 тис. «розумних» лічильників. Кінцева мета інвестиційної програми – вдосконалити й оновити електричну інфраструктуру міста, забезпечити якісне та надійне електропостачання його мешканцям.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!