RSS
Новости
23 августа 2018, 11:11
Дослідники створили безпечну літій-іонну батарею, яка не спалахне при фізичних пошкодженнях
Літій-іонні батареї мають одну головну проблему: вони дуже нестабільні, пошкоджена батарея може стати причиною пожежі. Дослідники з Національної лабораторії Ок-Рідж і Рочестерського університету знайшли спосіб усунути цей недолік, створивши акумулятор, який твердне при ударі.

У звичайній літій-іонної батареї два електроди розділені тонким шаром пластика - не найкращий захист, оскільки при деформації електроди можуть контактувати один з одним, і тоді відбудеться загоряння. Деякі виробники в цілях безпеки використовують твердотільні акумулятори, однак вони дуже дорогі і вимагають значної модифікації поточних процесів виробництва батарей.

Команда американських учених розробила практичний і недорогий спосіб створення безпечних літій-іонних батарей. Прикладом для нього послужив розчин крохмалю і води, відомий як неньютонівська рідина, яка поводиться по-різному в залежності від впливу. Якщо її не чіпати, вона залишається в звичному рідкому стані, в іншому випадку вона проявляє властивості твердих тіл. Дослідники створили схожий матеріал - тип діоксиду кремнію, який можна використовувати замість тонкого пластику. Він твердне при ударах, перешкоджаючи контакту електродів і, таким чином, усуває ризик загоряння батареї.

Вчені хочуть спочатку спробувати створювати безпечні акумулятори для дронів, а потім для автомобілів. Надалі така технологія виробництва батарей могла б знайти застосування у військовій сфері.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: itc.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!