RSS
Истории
23 августа 2018, 14:36
9 винаходів здатних змінити світ, які так і не вдалося втілити в життя
Не всі геніальні ідеї можна втілити у життя, чи хоча б поширити їх у широкі маси. Нижче зібрані ті винаходи, які попри свою оригінальність та здатність змінити світ (не обов’язково на краще) були втрачені або просто недосяжні для реальності. Наш світ міг би бути зовсім іншим

Всесвітня електрична бездротова мережа

Нікола Тесла був надзвичайним винахідником, який відкрив цьому світові багато явищ та можливостей (серед яких чи не нажливіший перемінний струм). Але його наймасштабніша ідея, нажаль, так і не була втілена. Тесла розповідав, що в нього є план створення дешевої та ефективної системи енергозабеспечення та зв’язку, для якої непотрібні фізичні дротові мережі.

Він заявляв, що ця система дозволить "передавати електроенергію без проводів" у глобальному масштабі. Всесвітня система також дозволила б здійснювати бездротові комунікації та трансляції з "точки в точку".

Тесла відкрито говорив про свою ідею з середини 1890-х років, а до кінця 1900 року він отримав фінансування цього проекту від банкіра Ж. П. Моргана. Проте зрештою через багато причин, включаючи відмову Моргана фінансувати, проект було зупинено в 1906 році і до нього так і не повернулись.

Карбюратор Огла

Том Огл винайшов систему, яка значно підвищила ефективність двигунів внутрішнього згорання. 30 квітня 1977 Огл відкрив свій винахід світу – автомобіль Ford Galaxie 1970 року випуску, який зміг досягти неймовірних 100 миль (160,9 км) пробігу на одному галоні бензину (3,78 л). Тоді як звичайна машина Ford Galaxie могла на одному галоні проїхати лише 13 миль (21 км).

Після презентації винаходу журналіст Рон Лейтнер брав у Огла інтервью і запитав, чи не боїться той, що нафтові компанії будуть незадоволені його ідеєю і «прийдуть за ним». Огл відповів: «Ні. Більше не боюсь. Зараз в мене з’явилась публічність. От якби я тримав свій винахід у секреті, я міг би турбуватись. Але зараз вже нічого боятись». На жаль, Огл помер за таємничих обставин за три роки після цього інтерв’ю. Разом з його смертю були втрачені і секрети його винаходу.

Гнучке скло

Гнучке скло, як кажуть історики, було винайдено під час правління римського імператора Тіберія Цезаря (між 14 і 37 р. н.е.). Історія така: майстер представив скляну чашу Цезарю, він випивши, кинув чашу на землю. Скло не розбилось, а лише отримало вм’ятину, яка була швидко виправлена майстром за допомогою маленького молоточка.

Цезар спитав у майстра, чи ділився він секретами свого винаходу з ким-небудь ще. На це майстер відповів «ні». Цезар відразу ж наказав убити чоловіка, а його майстерню спалити, щоб таємниці чудотворного продукту ніколи не стали відомими. Багато хто каже, що Цезар боявся, що гнучке скло могло девальвувати золото та інші цінні матеріали.

 Код для максимального стиснення цифрових даних

У 1995 році норвезький електроінженер Ромке Ян Бернхард Слоот стверджував, що винайшов технологію стиснення даних, яка зможе стиснути файл відео до розміру всього у 8 кілобайт. Ця історія також закінчилась таємничою смертю винахідника – Слоот помер від несподіваного інфаркту, за кілька днів до запланованого продажу вихідного коду винаходу.

Оскільки транзакція ніколи не відбулася, код не можна було відновити, а заяви винахідника так і не вдалось перевірити.

"Старліт"

Багато винаходів створюються захопленими аматорами. Старліт, неймовірно жароміцний матеріал, є одним з таких випадків. В 1980-х роках матеріал був розроблений хіміком-аматором і за сумістництвом перукарем Морісом Уордом. Він стверджував, що матеріал здатен протистояти надзвичайно високій температурі і виступати як ізолятор та як захисник.

Уорд стверджував, що "Старліт" зумів витримати атаку лазерним променем і міг захистити руку людини від спалювання струменем ближнього діапазону. Уорд помер у 2011 році і таємниці Старліта забрав із собою. Є інформаця, що хімік-аматор розповів як створити неймовірний продукт лише своїм близьким членам сім'ї, але поки ніяких відомих зусиль для комерційного виробництва не було.

Паладієві сигарети

Паладієві сигарети, також відомі як проект XA, за наявною інформацією, винайшли в 1950-х у тютюновій компанії Ligget Myers. Ці сигарети розробляли, маючи на меті зниження побічних токсичних ефектів звичайних сигарет, щоб вони були менш шкідливими для курців.

Але зрештою сигаретна компанія, незважаючи на те, що витратила на проект $10 млн, відмовилась від ідеї запускати їх у масове виробництво. Компанія боялась, що зустрінеться з великою кількістю судових позовів і звинувачень у тому, що раніше продавала «нездорові» сигарети.

Також ходять чутки, що Ligget Myers не хотіли переходити дорогу іншим тютюновим компаніям - у них було дуже сильне лобі, до якого компанія також долучалась.

Грецький вогонь

Грецький вогонь – це зброя, розроблена Східною Римською (Візантійською) імперією близько 672 року. Субстанція могла продовжувати горіти навіть тоді, коли потрапляла у воду. Це робило матеріал ідеальною зброєю для морських битв дуже поширених у той час.

Кажуть, що ця зброя була головною причиною багатьох візантійських військових перемог, включаючи захист Константинополя від двох арабських нападів. Точна суміш грецького вогню була державною таємницею, яка суворо охоронялась. Але багато сучасних хіміків припускають, що «грецький вогонь» був комбінацією соснової смоли, нафти, негашеного вапна, фосфіда кальцію, сірки або нітриту.

Хронобачення

У 1972 році італійські газети надрукували світову сенсацію – були опубліковані подробиці секретного апарату, який перебував у Ватикані. Машина для «хронобачення», за даними італійських ЗМІ, дозволяла бачити минуле.

У статті було описано, як машина дозволяла священикам і чиновникам бачити важливі історичні події (включаючи смерть Ісуса Христа). За тими даними, машину винайшов отець Пеллегріно Маріа Ернетті в 1950-х.

Спочатку фізик, Ернетті пізніше став священиком і взяв свій винахід з собою до Ватикану. Незважаючи на те, що немає доказів існування винаходу, багато хто вважає, що він все ще використовується сьогодні – глибоко в сховищах Ватикану.

Cloudbuster – викликач дощових хмар

Cloudbuster – пристрій, винайдений австрійським психоаналітиком Вільгельмом Рейхом, послідовником Фройда. Рейх казав, що він може визивати дощ, маніпулюючи енергією в атмосфері. Універсальною енергією життя (оргонною енергією).

По словам винахідника, його апарат працює, скеровуючи цю оргонну енергію в атмосферу. Його потрібно направляти в небо, встановивши на землі або на воді. Спрямована енергія мала викликати дощові хмари.

На жаль, цю ідею так і не вдалось втілити в реальність. Але на її основі була створена пісня, яка підвищила обізнаність широкого загалу щодо винаходу.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interestingengineering.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!