RSS
Тренды
23 августа 2018, 17:23
Африку і Близький Схід очікує бум сонячної енергетики в найближчі 5 років
У найближчі п'ять років дослідники прогнозують справжній бум впровадження нової енергетики і обвал цін на електроенергію на Близькому Сході та в Африці.

Африка і Близький Схід збираються відвоювати частину ринку сонячної енергетики. Щорічний приріст встановлених потужностей відновлюваної енергетики в регіоні складе 170%. За даними GTM Research, цього року сумарна потужність сонячних електростанцій складе 3,6 ГВт.

Попит на електроенергію з відновлюваних джерел буде неухильно збільшуватись, і до 2020 року досягне річного приросту в 20 ГВт. А в період з 2018 по 2023 рік у регіоні побудують цілий ряд нових сонячних парків кумулятивної потужності 83,7 ГВт. Саме грандіозні проекти стануть головною рушійною силою в розвитку відновлюваної енергетики Африки і Близького Сходу.

Зараз в регіоні зводять (або уклали контракти на будівництво) сонячні електростанції загальною потужністю 12,3 ГВт. На стадії проектування знаходиться ще 21 ГВт майбутніх сонячних парків.

Ініціаторами створення зелених електростанцій, в більшості випадків, виступають промислові підприємства. Виняток становлять проекти в ОАЕ і Йорданії.

Ціни на сонячну енергію впадуть, в середньому, на 30% до 2022 року. На основних ринках - Саудівської Аравії, Єгипті та Кувейті - МВт*год буде коштувати менше $30.

Розквіт нових африканських ринків доведеться на 2020 й - в цьому році в Африці з'явиться 6,4 ГВт нових сонячних електростанцій. Після цього темпи зростання трохи сповільняться, після чого вийдуть на принципово новий рівень в 2023 році. Це станеться завдяки ряду регіональних тендерних програм та ретельному законодавчому регулюванню галузі.

У 2018 році найпотужніший розвиток сонячної енергетики продемонструють ОАЕ, Єгипет і Марокко. Зокрема, в 650 км на південь від Каїра зведуть грандіозний сонячний парк Benban complex вартістю $2,8 млрд. Він буде складатися з 30 електростанцій і генерувати 1,8 ГВт енергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!