RSS
Новости
23 августа 2018, 20:43
Житель Запоріжжя для видобутку біткоїнів крав електроенергію. Проти нього завели кримінальну справу
Співробітниками служби безпеки ПАО «Запоріжжяобленерго» вдалося виявити зловмисника, який крав електроенергію, інцидент стався в Дніпровському районі міста Запоріжжя.

Цікаво, що факт крадіжки був розкритий завдяки виявленню генератора високочастотного струму "частотник", використання якого занижувало показники використаної електроенергії на 50-75%.

Варто відмітити, що крадіжку електроенергії зловмисник здійснював впродовж тривалого часу, крадені кіловати він використовував для майнінга криптовалют. Устаткування для генерації біткоїнів у горе-майнера вилучили співробітники поліції. Поки невідомо на яку суму буде оштрафований зловмисник, але вона точно буде немалою.

Коментуючи ситуацію, директор з корпоративної безпеки ПАО «Запоріжжяобленерго» Роман Семенов заявив: "Окрім кримінальної відповідальності, горе-підприємцю доведеться сплатити і донарахування за увесь об'єм спожитої ним електроенергії - і це буде дуже велика сума, якщо врахувати, що "частотник" в середньому занижує показники електролічильника на 50%-75%, а майнінг-ферми працюють цілодобово і сім днів на тиждень. Точну суму збитку встановлять наші фахівці після проведення експертизи вилученого у зловмисника устаткування".

Як повідомляє прес-служба «Запоріжжяобленерго», з вересня служба безпеки компанії починає ряд планових рейдів з метою виявлення та запобігання розкрадань електроенергії.

— Розкрадання електроенергії негативно позначаються на рівнях розрахунку «Запоріжжяобленерго» з ДП «Енергоринок», а неповні розрахунки з «Енергоринком» загрожують санкціями у вигляді «нульового алгоритму», наслідки якого — борги по зарплаті, відтік кваліфікованого персоналу, невиконання ремонтних кампаній – ми переживаємо досі. По суті, розкрадачі електроенергії позбавляють енергетиків і зарплати, і можливості забезпечувати надійне та якісне енергопостачання, роблячи заручниками своєї жадібності сумлінних споживачів, — підкреслив радник заступника генерального директора.

Заплановані рейди будуть цілеспрямованими і адресними — службою фінансово-економічної безпеки на підставі аналітичних даних вже складено список проблемних споживачів, який і буде відпрацьовуватися».

Раніше Електровісті повідомляли, що співробітники поліції  в Рівненській області упродовж чотирьох місяців займалися майнінгом криптовалюти безпосередньо на робочому місці. Відзначається, що слідчі почали досудове розслідування в кримінальному виробництві по ч.1 ст.185 УК України за фактом крадіжки електроенергії.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: pozitciya.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!