RSS
Новости
31 августа 2018, 12:05
В Астані та Алмати встановлять 100 зарядних станцій для електромобілів
В цілому 100 зарядних станцій планує встановити в містах Астана і Алмати ТОО «Оператор ЕЗС». Ще 9 станцій, які даватимуть можливість зарядити електромобіль за лічені хвилини, розмістять уздовж траси «Астана-Бурабай».

Інвестиційний проект реалізується в рамках Дорожньої карти розвитку міста Астани.

За даними генерального директора ТОВ «Оператор електрозаправочних станцій» Руслана Дюсенова, в Астані на сьогодні із запланованих 50-ти станцій встановлено 47. Велика їх частина розміщена на відкритих майданчиках. Також передбачена можливість зарядити електромобіль в критих паркінгах.

«Нові електрозарядні станції відповідають світовим стандартам і здатні зарядити всі існуючі в світі на сьогоднішній день електромобілі в режимі зарядки змінним струмом за час від 1 до 4 годин. Одночасно на одній ЕЗС можна зарядити до 4 електромобілів. Потужність встановлених ЕЗС - 51 Квт кожна», - зазначив Руслан Дюсенов.

Говорячи про вартість послуг станцій, наразі енергокомпанія, яука буде постачати електроенергію, веде розрахунки по застосуванню спеціального тарифу на електроенергію для ЕЗС. Передбачається, що за послуги цих станцій можна буде розрахуватися за допомогою спеціальних карток.

«Людина набуває спеціальну картку, на якій поповнює баланс. Далі при зарядці електромобіля разраховується цією карткою. При цьому ми плануємо для кожного споживача створити особистий кабінет на інтернет-ресурсі, де він зможе переглядати місце і час зарядки, кількість спожитої електроенергії, перевірити баланс ... Але ми картки поки що не продаємо, для того, щоб не створювати хвилю негативу. Тому що людей спочатку потрібно навчити цьому всьому, розповісти, показати, як цим користуватися, а потім вже продавати», - сказав представник компаніі-енергопостачальника.

Тим часом, на питання журналістів про вартість даного проекту, спікери відповіді не дали, озвучивши лише те, що вартість електрозарядної станції європейського зразка становить близько $8 тис. (Тобто мова йде про зарядну станцію зі змінним струмом, там, де потрібен тривалий процес зарядки) . Якщо говорити про професійні дорогі станції, то їх вартість, за їхніми даними, становить приблизно € 40-50 тис. При цьому вартість електромобілів на вторинному ринку становить від $ 8 тис. і вище, і від $ 10-15 тис. і вище на первинному ринку .

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: sunnik.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!