RSS
Новости
31 августа 2018, 15:05
Вчені встановили новий рекорд ККД для двошарових сонячних панелей - 22,4%
Матеріалознавці з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі відзвітували про створення високоефективної сонячної плівки. Вони покрили сонячний елемент з селеніду міді-індію-галію (CIGS) шаром перовскіта, товщиною всього 1 мікрометр. Це збільшило продуктивність сонячної панелі на 20%.

Вчені створили продуктивну панель шляхом розпилення тонкого шару перовскіта поверх звичайних, доступних на ринку CIGS-сонячних елементів. Перовскіти вже давно відомі своєю властивістю ефективно захоплювати енергію з сонячного світла.

В даному випадку двошаровий осередок показала ККД в 22,4% - рекорд для таких сонячних плівок.

Стрибок, в порівнянні з попереднім рекордом, дворазовий. У 2015 році команді дослідників з IBM вдалося перетворити тільки 10,9% захопленої сонячної енергії в електрику. Зараз же фахівці з Каліфорнії представили недорогу технологію, яка за ефективністю така ж, як кращі полікремнієві панелі, представлені сьогодні на ринку, повідомляє Science Daily.

«Завдяки двошаровій структурі сонячних елементів ми отримуємо енергію відразу з двох частин спектра сонячного світла. При цьому важливо, що процес відбувається на одному і тому ж пристрої. Недороге напилення шару перовскіта збільшує кількість одержуваної енергії. Ті ж панелі без другого шару показують набагато гірші результати», - говорить глава дослідження Ян Ян. І дійсно, шар CIGS сам по собі показує ККД тільки в 18,7%.

Сонячна енергетика практично щодня породжує нові відкриття і демонструє поліпшення технологій. Наприклад, австралійські інженери показали надшвидкий спосіб установки гнучких сонячних панелей: їх можна просто розмотати з великою котушки і приклеїти на будь-яку поверхню.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое