RSS
Новости
7 сентября 2018, 12:32
USAID планує вкласти у підтримку енергетики в Україні $ 85 млн
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та керівництво проекту «Енергетична безпека» підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в рамках технічної допомоги, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Сума, яку планують залучити у рамках допомоги, скаладє $ 85 млн.

Як повідомили в Мінерговугілля, термін реалізації проекту становить 5 років. Сума, яку яку планують залучити, складає $85 млн.

Старший Радник з питань енергетики місії USAID Шукру Богутом відзначив, що зазначений проект є найбільшим проектом технічної допомоги США у сфері енергетики для України. Він висловив сподівання у досягненні стратегічної мети проекту – підвищенні рівня енергетичної безпеки України.

З боку української сторони впровадження Проекту координуватиме заступник міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.

Як прокоментував напрямки фінансованої USAID допомоги генеральний директор директорату cтратегічного планування та європейської інтеграції Мінпаливенерго Віталій Кушніров, основними завданнями Проекту буде допомога Уряду України у виконанні вимог щодо приведення внутрішнього законодавства країни у відповідність до законодавства ЄС (acquis communautaire), включаючи Третій енергетичний пакет. Також допомога буде направлена на поліпшення енергетичної безпеки, створення конкурентних енергетичних ринків у секторах електроенергії, природного газу та теплопостачання; збільшення виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії.

«Взагалі проект розрахований на 5 років і буде включати в себе велику кількість напрямків допомоги як для Міненерговугілля так і інших органів державної влади, учасників ринку електроенергії та інших потенційних реципієнтів Проекту (остаточний перелік реципієнтів буде узгоджений з Проектом та USAID» - повідомив В. Кушніров.

У березні поточного року глава Держагентства з енергоефективності Сергій Савчук зазначив, що проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» зробив значний внесок в розвиток сфери енергоефективності та «чистої» енергетики в Україні.

А в липні каліфорнійська компанія Tetra Tech отримала від USAID контракт на $85 млн для підвищення енергобезпеки України.

"Tetra Tech забезпечить технічні послуги для підтримки інвестицій в енергетику в приватному секторі, збільшення генерації з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), надійної і доступної енергії для всіх українців", - йдеться в повідомленні американської компанії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!