RSS
Новости
7 сентября 2018, 15:36
Відкрити автомобіль без ключа: Bosch розробила новий мобільний додаток
Компанія Bosch розробила мобільний додаток Perfectly Keyless, який дозволяє відкривати автомобіль без ключа. Коли водій підходить до машини, його смартфон ідентифікується спеціальними датчиками, встановленими всередині транспортного засобу.

На зміну традиційному ключу прийшов віртуальний ключ майбутнього, який пропонує розширений функціонал: його неможливо втратити або викрасти. Вам ніколи не доведеться його шукати, тому що унікальний ключ створюється для кожного користувача і зберігається на його смартфоні.

«Наш додаток Perfectly Keyless змусить вас забути, що ви коли-небудь користувалися звичайними автомобільними ключами. Компанія Bosch створила інноваційний продукт, доступний в будь-який час і в будь-якому місці», ‒ говорить Гарольд Крогер, керівник відділу автоелектроніки Bosch. З Perfectly Keyless смартфон виступає в ролі традиційного ключа, завдяки чому підвищується рівень зручності користування автомобілем. Цю ідею особливо оцінять менеджери автопарків та логістичних компаній: більше не потрібно передавати ключі від водія до водія, управління доступом до транспортного засобу здійснюється через додаток.

«Віртуальний ключ дає можливість операторам і водіям автопарків бути весь час на зв язку», ‒ додає Крогер. Bosch вважає, що новий продукт, світовий реліз якого відбудеться на виставці IAA Commercial Vehicles в Ганновері, матиме великий успіх на ринку. Тільки в Німеччині налічується близько 15 000 логістичних компаній, більша частина яких має щонайменше дванадцять автомобілів з водіями в своєму розпорядженні.

 Логістика майбутнього

Багато логістичних компаній все ще використовують застарілий метод організації та зберігання ключів (на великих нумерованих дошках). Втрата хоча б одного ключа часто виливається в повномасштабну пошукову операцію. Але коли справа стосується комерційного транспорту, кожна хвилина на рахунку: якщо перевезення не здійснюється, то компанія не отримує гроші. В основі нової системи є додаток, який встановлюється на смартфони диспетчерів і водіїв і надає доступ до автомобіля за кілька кліків. В майбутньому Bosch планує розширити функціонал, що дозволить логістичним компаніям повністю інтегрувати управління віртуальними ключами у свої системи планування та контролю руху транспорту. Наприклад, як тільки диспетчер призначає водія і автомобіль на певний маршрут, система автоматично генерує ключ і відправляє його на смартфон водія. Якщо розклад поїздки змінюється, програма вносить зміни в код віртуального ключа. «Повністю автоматизований процес управління доступом, який пропонує Bosch, більш безпечний, ніж використання традиційних ключів, і дає логістичним компаніям можливість бути більш гнучкими. Це найефективніший шлях розвитку для логістики майбутнього», ‒ каже Крогер.

 Безпечне управління доступом через додаток і хмарні сховища даних

Електронна система управління ключами Bosch з'єднує автомобілі і додатки на смартфонах за допомогою хмарних сховищ даних. Диспетчери або менеджери автопарків використовують додаток, щоб закріпити автомобіль за водієм на певному маршруті. Perfectly Keyless генерує індивідуальний і безпечний ключ-код і пересилає його через хмару на смартфон водія. При наближенні до транспортного засобу, сенсори, встановлені в автомобілі, ловлять сигнал смартфона по бездротовому з'єднанню. Двері можна відкрити лише в тому випадку, якщо код на телефоні збігається з електронним замком на автомобілі. Сенсори також реєструють, коли водій сідає за кермо, і двигун заводиться, як тільки він натискає кнопку включення-виключення. Коли водій виходить з автомобіля, система автоматично блокує двері.

 Розрядився акумулятор? Не проблема!

Що ж робити в разі, якщо батарея розрядилася, телефон пропав або його вкрали? В майбутньому додаток буде допрацьований таким чином, щоб він працював навіть при нульовому заряді акумулятора. В цьому випадку смартфон і автомобіль будуть використовувати технологію NFC, бездротовий протокол з'єднання для обміну інформацією на невеликій відстані (близько 10 сантиметрів). Bosch планує використовувати цю функцію як ще один рівень захисту: якщо смартфон загублений або його вкрали, електронний ключ можна деактивувати онлайн, блокуючи таким чином доступ до авто. Доки диспетчер не дасть доступ іншому водієві або не введе дані іншого телефону в додаток, автомобіль буде неможливо відкрити і завести.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое