RSS
Новости
14 сентября 2018, 13:00
Що буде з вітроенергетикою в Німеччині після закінчення терміну підтримки
З 2021 року в Німеччині на ринок почне виходити безліч старих вітрових електростанцій, термін підтримки яких закінчується. Тільки в 2021 р таких буде 4400 МВт. Їх обладнання застаріло, часто потребує ремонту або затратного обслуговування.
Організація Deutsche Windguard присвятила цьому питтаню дослідження. Зокрема, компанія зробила економічні розрахунки, вирахувавши, при якій ціні ці старі вітряки зможуть працювати рентабельно.

Серед заходів, які пропонують автори: прямі договори зі споживачами. Раніше ця юридична форма не була поширена в Німеччині, але сьогодні вона почала працювати. Якраз цей варіант «продовження життя» старих вітрових електростанцій вже почав реалізовуватися.

Компанія Greenpeace Energy підписала перший в Німеччині контракт на «пряму поставку» електроенергії (PPA) вітрової електростанції приватним клієнтам. Йдеться про об'єкт Windpark Ellhöft потужністю 9 МВт (шість турбін по 1,5 МВт) в федеральній землі Шлезвіг-Гольштейн, підтримка якого закінчується в кінці 2020 року. Договір буде діяти п'ять років, починаючи з 2021 року. Ціна буде встановлена ​​в залежності від біржових цін до моменту початку дії контракту і може коригуватися в залежності від біржових трендів. У повідомленні Greenpeace Energy йдеться про «пряме забезпечення приватних клієнтів електрикою вітроустановок». Greenpeace Energy, як збутова компанія, може купувати цю електроенергію і перепродавати її кінцевим споживачам.

Одночасно норвезька державна енергетична компанія Statkraft організувала покупку електроенергії у шести невеликих, що належать громадянам вітряних ферм сумарною потужністю 41 МВт (31 турбіна) в землі Нижня Саксонія, період підтримки яких закінчується в 2021-2023 роки. В даному випадку PPA полягають на 3-5 років з фіксованою на весь термін ціною, покупцем виступає неназвана промислова компанія.

Дана схема вигідна для всіх. Старі амортизовані, але ще придатні і міцні об'єкти отримують «друге дихання», продовження життя. Ціна дозволяє покривати операційні витрати і заробляти власникам. У той же час збутові компанії і клієнти отримують можливість купувати електроенергію за помірними цінами.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!