RSS
Истории
14 сентября 2018, 16:46
Скільки землі потрібно, щоб повністю забезпечити США сонячною електроенергією? Цікава математика.
1,1 га на 1 ГВт-год. Для повного забезпечення США потрібно виробляти близько 4 млн ГВт-год сонячної електроенергії в рік.

Кожні 1,1 га дадуть 1 ГВт-год електроенергії, що означає, що нам потрібно 4,5 млн га землі, щоб зробити 4 млн ГВт-год сонячної електроенергії. У США в наявності є 728,4 млн га землі, тобто нам потрібно всього близько 0,6% від цієї площі. Однак 4,5 млн га - це величезна кількість землі, навряд чи комусь захочеться побудувати сонячну ферму площею 4,5 млн га, але, якщо розкидати сонячні батареї по всій країні, то цілком можливо. Якщо покрити дахи будинків кожної сім'ї в Америці сонячними батареями, наприклад, то це дало б нам близько половини всієї електроенергії.

Середній розмір даху в Америці часто трохи більше 185,8 кв. м, але бувають і більше. В даний час в США налічується близько 118 млн будинків, множимо на 185,8 кв. м в середньому, і отримуємо в результаті 22 млрд кв. м, або 2,2 млн га землі. Таким чином, тільки дахи могли б дати нам близько половини від необхідних 4,5 млн га. Інша частина виробництва сонячної електроенергії може бути розкидана по пустелях і полях по всій території США.

Відзначимо, що для цього підрахунку використовувалися тільки односімейні будинки, а не багатоквартирні будинки, або будинку на кілька сімей. Також не враховуються мільйони офісних будівель. Які могли б також стати генераторами сонячної електроенергії з новими тонкоплівковими сонячними батареями, які можна було б встановити на кожному вікні кожної будівлі по всій території США, по суті, перетворюючи кожну будівлю в вежу, яка генерує сонячну електроенергію.

Будинки мають величезну площу поверхні. Технічно, навіть якщо сонячні батареї встановлені на затіненій стороні, вони зможуть згенерувати величезну кількість електроенергії з урахуванням їх величезної площі поверхні. Також доцільно було б покривати фасади будівель звичайними сонячними батареями або виконаними по тонкоплівковій технології, тому що містам потрібно багато електроенергії. У майбутньому для кожного нового будинку це стане стандартом, тому що будівля може допомогти зробити всю електроенергію, необхідну для її експлуатації. Так як сонячні батареї стають все більш ефективними, цілком можливо, що з'являться надлишки електроенергії, які будуть подаватися в мережу.

Поява акумуляторних батарей для зберігання електроенергії означає, що в разі відключень через перенапруження або аварії, включиться резервне джерело живлення, засноване на чистій електроенергії, а не дизельному або газовому генераторі. Вся електроенергія буде виробляється екологічно чистою і самою будівлею, яка її ж і використовує. Таким чином, кожна будівля перетворюється в вежу з виробництва сонячної електроенергії, допомагаючи тим самим всьому місту в забезпеченні електроенергією.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram - перейдите по ссылке и нажмите кнопку Join

По материалам: sunnik.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!