RSS
Новости
14 сентября 2018, 21:32
Україна щороку втрачає $1,5 млрд. через низьку енергоефективність - МЕРТ
Втрати енергії в Україні через низьку енергоефективність становлять 100 мільйонів гривень на день або майже 1,5 мільярда доларів США на рік.

Про це на форумі з консультування підприємств щодо енергоефективності сказав директор департаменту промислової політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олександр Черних. 

"Є думка, що ми є країною з досить холодним кліматом, тому в нас витрати електроенергії більші, ніж у теплих країнах. Але чомусь у північних країнах, де клімат не є лагідним, енергоефективність підприємств значно вища. За оцінками енергетиків, втрати енергії через низьку енергоефективність становлять 100 млн грн на день. Це 1,5 млрд дол. США на рік. Це дорівнює одному траншу МВФ!" - наголосив Черних.

Як повідомлялося, до кінця року має запрацюти Фонд енергоефективності, який стане інструментом для впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках. Паралельно працюватиме програма з енергоефективності IQ-енерджі від ЄБРР та урядова програма "теплих кредитів", яка, ймовірно, поширюватиметься також на бізнес. Крім того, очікується, що у 2019 році буде ухвалений закон про енергоефективність, який дозволить впроваджувати енергоефективні заходи на підприємствах, у сфері транспорту та постачання газу.

Нагадаємо, 24 липня 2018 р. було офіційно зареєстрована державна установа "Фонд енергоефективності України" як юридична особа і внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

У квітні поточного року Кабмін схвалив спільну з ЄС програму фінансування Фонду енергоефективності на 268 млн євро.

Також відомо, що на днях в Україні почали видачу енергетичних сертифікатів будівель з визначенням класу енергоефективності за результатами енергоаудиту.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrinform.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!