RSS
Новости
28 сентября 2018, 10:05
Комісія з цінних паперів США вимагає позбавити Ілона Маска права очолювати Tesla
Комісія з цінних паперів США (SEC) подала позов до суду з вимогою заборонити Ілону Маску займати будь-які виконавчі посади в публічних компаніях, в тому числі і в Tesla.

Претензії комісії пов'язані з твітами Маска від 7 серпня, коли він заявив про готовність викупити акції компанії з ринку по 420 доларів.

Посилаючись і на інші повідомлення Маска у Twitter, комісія вважає, що бізнесмен ввів в оману інвесторів, коли писав про знайденого інвестора, який готовий профінансувати викуп акцій. Регулятори заявляють, що у засновника Tesla не було підстав робити такі заяви.

SEC подала до суду на Маска, та вимагає позбавити його права очолювати компанії, акції яких торгуються на біржі, і накласти штраф.

"Ні статус знаменитості, ні репутація технологічного новатора не передбачають звільнення від федеральних законів про цінні папери", - заявив співдиректор  SEC Стефані Авакян на прес-конференції, на якій він повідомив про звинувачення проти Маска.

Як йдеться у заяві SEC, Маск "знав або проявив недбалість, якщо не знав" про те, що його твіти є помилковими і вводять в оману, оскільки він ніколи не обговорював таку транзакцію з будь-яким джерелом фінансування.

Повідомляється, що справа Маска з'явилась в картотеці суду Манхеттена.

Після закінчення біржевих торгів вартість акцій компанії на тлі повідомлень про судовий позов, впала на понад 5%.

"Я глибоко засмучений і розчарований цією невиправданою дією SEC", - прокоментував звинувачення Маск. Він додав, що "завжди ухвалював рішення в інтересах правди, прозорості та інвесторів".

Окрім SEC, з Ілоном Маском вирішили судитись і акціонери Tesla. Власники акцій компанії звинуватили Маска в тому, що він, публічно заявивши про намір викупити всі акції компанії і перетворити її в приватну організацію, порушив американське законодавство про цінні папери і спровокував коливання цін на акції Tesla, що призвело до фінансових втрат ряду акціонерів. Так, акції виросли на 11% до 380 доларів за кожну, але через два дні втратили близько 7%.

Хоча Ілон Маск все ж таки відмовився від своєї ідеї переводити Tesla в статус приватної компанії і викуповувати її акції з біржі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.fm
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!