RSS
Новости
5 октября 2018, 13:55
Україна і Словаччина узгодили питання будівництва нової лінії електропередач
НЕК "Укренерго" та оператор системи передання електроенергії SEPS (Словаччина) 2 жовтня погодили будівництво нової лінії електропередач (ЛЕП) як оптимального технічного рішення щодо нарощування пропускної спроможності інтерконектора "Україна-Словаччина", повідомила прес-служба "Укренерго".

"Згідно з домовленостями, буде побудовано нову повітряну лінію (ПЛ) 400 кВ, яка з'єднає наявні підстанції (ПС) 400 кВ "Мукачево" та "Вельке Капушани" в одноколовому варіанті з можливістю подальшої модернізації її до двоколової у разі збільшення обсягу міждержавних перетоків", - зазначають в компанії.

За даними прес-служби, в рамках проекту також планується здійснити реконструкцію відкритого розподільчого пристрою 400 кВ на ПС "Мукачево". "У найближчі 3-4 роки на ПС 400 кВ "Мукачево" передбачається заміна наявного автотрансформатора (АТ-3) 400/220 кВ (1964 року установки), а також облаштування комплектного розподільчого пристрою з електрогазовою ізоляцією (КРПЕ) 400 кВ", - додають в "Укренерго".

З огляду на стан наявної ПЛ 400 кВ "Мукачево-Вельке Капушани", яка працює з 1963 року, її модернізацію визнано недоцільною. Лінія працюватиме до запуску нової ПЛ.

У НЕК нагадали, що цей проект є кандидатом у "проекти спільного інтересу" (PMI), перелік яких затвердить Рада міністрів Енергетичного співтовариства восени 2018 року.

Раніше повідомлялося, що НЕК "Укренерго" готує новий спільний з Європейським банком реконструкції та розвитку інвестиційний проект "Модернізація мереж передачі" орієнтовною вартістю 149 млн євро.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое